Kvůli protikoronavirovým opatřením letos nemohli ve městě uspořádat mnohé akce jako například tradiční Dny Slavkova. „Proto jsme se rozhodli, že „ušetřené“ peníze na tuto dvoudenní akci uvolníme do dlouhodobějšího kulturního programu. Věřím, že si každý z občanů najde to své a stráví v našem krásném parku nejeden nádherný večer,“ komentoval slavkovský starosta Michal Boudný.

Jistá omezení se týkají větších akcí jako je srpnový pro děti a rodiče Pohádkoland. „Nicméně i případná regulace množství návštěvníků či posílení hygienického zázemí není nic, s čím bychom si neporadili a jsme si jisti, že to zvládneme,“ zdůraznila Oubělická.

Především pohádková představení připravují členové Divadelního spolku Slavkov u Brna. Ti vystoupí už v sobotu v malebném prostředí parku s pohádkou Hrátky s čertem, devětadvacátého pak naváží představením Sen noci svatojánské. „Spolek je strukturálně rozdělen, podle aktuálně připravovaných her, do tvůrčích skupin. Ty pod vedením režisérů nazkouší dvě až tři hry ročně. Kromě toho funguje v souboru i technická skupina, která zajišťuje nejen obsluhu osvětlovací a zvukové techniky, ale i výrobu kulis a kostýmů. Se souborem spolupracuje i profesionální maskérka,“ uvedla za uskupení Ludmila Nosková.

Prázdninové kulturní akce v zámeckém parku
3. července – Hrátky s čertem (Divadelní spolek Slavkov u Brna)
4. července – Rokokový den
10. července – Posezení s kapelou Výlet
18. července – Vystoupení Rangers, Plavcl, Dušana Vitázka a dalších kapel
19. července – Neviditelné děti (pohádka pro děti)
24. července až 6. srpna – Letní filmový festival
8. srpna – Pohádkoland, dětský festival
14. srpna – Cimbálová muzika Grajcar a dechová kapela
15. srpna – Napoleonský jarmark
29. srpna – Sen noci svatojánské (Divadelní spolek Slavkov u Brna)

Divadelní soubor svůj repertoár zatím soustřeďuje hlavně na činohru pro dospělé a pohádky pro děti. „Cílem činnosti Divadelního spolku je nabídnout dětem, mládeži a dospělým smysluplnou volnočasovou aktivitu a díky své činnosti přispívat k pozvednutí kulturního života ve městě,“ doplnila Nosková.

Od čtyřiadvacátého července do šestého srpna zamíří do zámeckého parku fanoušci letního kina. Připraví tu pro ně totiž filmový festival. Těšit se mohou na české filmy, kterými jsou Chlap na střídačku, Vlastníci, Poslední aristokratka, Přes prsty, Modelář a 3Bobule, které měly jako novinka celostátní premiéru teprve pětadvacátého června. Film Modelář je přitom částečně spojený i se Zámkem Slavkov. „Část filmu byla natáčena v Sále předků a v Historickém sále,“ prozradila Oubělická.

Nabídka je dále tvořená především rodinnými filmy v podobě Psího poslání 2, Dolittla, Lvího krále, Ledového království 2 a Sněžného kluka. V parku dále pořadatelé promítnou Jumanji: Další level, Rambo: Poslední krev a Le Mans'66. „V době konání festivalu bude zámecký park pro veřejnost otevřen pouze do devatenácti hodin. Znovu otevřen bude hodinu před promítáním v osm večer. Vstup na na letní filmový festival bude umožněn pouze jižní branou do zámeckého parku, kde se budou prodávat vstupenky za jednotné vstupné sedmdesát korun,“ popsala Oubělická.

Diváci dostanou k dispozici mobilní toalety. Promítání může zkomplikovat příliš silný vítr a prudký déšť. Podle organizátorů se však po odehrání více než dvaceti minut vstupné nevrací.