Ocelová konstrukce vysoká šestadvacet metrů nahradila při výstavbě v letech 2010 až 2011 původní dřevěnou stavbu. Ze současné trojúhelníkové věže zájemci za pěkného počasí pozorují jak nejbližší okolí, tak i vrcholky Beskyd. Je to pro ně odměna za překonání celkem 144 schodů. „Rozhled tam je nádherný,“ potvrzuje také Jaroslav Vocelka z Vyškova, který místo dobře zná.

Kopec Chocholík je okrajovou součástí Drahanské vrchoviny, jejíž panoramata návštěvníci z vrcholu rozhledny pozorují severním, západním a jihozápadním směrem. Při pohledu na jihojihozápad spatří Pálavu, na jihu potom Ždánický les a jihovýchodně Chřiby.

Na východě zase najdou Hostýnské vrchy a při opravdu dobrých podmínkách uvidí pouhým okem baziliku na Svatém Hostýnu. Pokud mají štěstí, objeví na severovýchodě také Beskydy.

Vyškovsko přitom nabízí mnoho dalších zajímavých míst pro výletníky. „Například nejvyšší kopec u nedaleké Opatovické přehrady se jmenuje Rozepře. Jsou na něm dvě vrcholové knihy, jedna dodaná zřejmě arcibiskupskými lesy, se nachází přímo u vrcholového označníku, a druhá, dodaná nějakým zaníceným amatérem, je z druhé strany největšího dubu poblíž cesty v nerezové schránce. Je to přístupné pěšky i na horském kole,“ popisuje Vyškovan Vocelka.

Právě z Rozepře se podle něj cestovatelé snadno dostanou i na Chocholík. „Cestou z Rozepře do Opatovic po modré značce lze ale také odbočit k vyhlídce nad lomem Opatovice. Je tu pěkné vyhlídkové místo na Kojál s informacemi o okolí. Je prý odtud vidět i Lysá hora,“ dodává Vocelka.