Jižní Moravu navštívil Drahoš za svou předvolební kampaň v posledním roce pětkrát. „Region mám rád, pro dobré víno i pro dobré lidi,“ komentoval na svém profilu na sociální síti Facebook v červenci.

Naposledy navštívil Drahoš před druhým kolem voleb brněnské Semilasso. Setkal se tam se sedmi stovkami příznivců, slavnými osobnostmi i konkurenty z prvního kola prezidentských voleb. Při debatě se opřel i do zdravotního stavu svého soupeře. „S manželkou na běžkách jezdíme rádi, ale ne s trekovými holemi, ani nás nikdo nemusí podepírat,“ řekl.

Zeman při svých návštěvách ve funkci hlavy státu navštívil jižní Moravu hned několikrát. Pravidelně jezdí soukromě také na výjezdní zasedání někdejší jednobarevné menšinové vlády, které se koná na Hodonínsku.

Poprvé se na jižní Moravu vydal Miloš Zeman coby prezident v roce 2013, krátce po svém zvolení. „Člověk, který nenavštívil vinný sklípek, neví, co je to krásný život. Není to jen víno, ale i cimbálovka. Ve Znojmě mi vždy zahrají Za tichú Moravú, jinde to neumějí,“ řekl při jedné z prvních návštěv Jihomoravského kraje.

CELÉ TÉMA K DRUHÉMU KOLU PREZIDENTSKÝCH VOLEB NAJDETE VE STŘEDEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.