Za nadílkou děti přijdou třeba na radnici Brna-středu. „Připravili jsme dvouhodinový zábavný program, který má na starosti divadlo Kejkle. Bude složený z písniček, tanečků, her, soutěží a nebude chybět ani mikulášská nadílka,“ pozvala mluvčí městské části Kateřina Dobešová. Na akci je vstup padesát korun.

Malí tvůrci tam najdou i tvořivé dílničky. „Udělají dobrý skutek, pokud namalují obrázek pro projekt Pozitivní zprávy. Myslí na penzisty v domovech důchodců a děti v dětských domovech, které nemají nikoho, kdo by jim popřál krásné a pohodové Vánoce,“ doplnila Dobešová.

Rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody v Brně.
Vánoční trhy? Skvělá atmosféra, náměstí ale hyzdí odpadky, míní lidé

Kam také vyrazit za Mikulášem, čerty a anděly
- Kde: Vyškov, Masarykovo náměstí, co: atraktivní čertovské turnaje, dorazí také Mikuláš s andělským doprovodem, kdy: 5. prosince od 16.00
- Kde: Petrov, Hodonínsko, co: mikulášská nadílka, ďábelský svařák, kdy: 8. prosince od 19.00

Centrem Brna ve čtvrtek pojede také mikulášská šalina. Zastaví ve čtyři hodiny odpoledne na Komenského náměstí.

Už podeváté se budou ve čtvrtek od šesti hodin večer na rohu Velké Mikulášské a Zelenářské v horní části znojemského Masarykova náměstí rojit čerti a andělé. Chystá se tam i Romana Veselá s rodinou. „I když děti tuší, že jde o převlečené lidi, pořád v nich hlodá pověstné co kdyby. Na náměstí ve Znojmě jsme byli i loni a akce byla moc povedená. Peklo a sám Lucifer mají tu správnou atmosféru, čerti umí být spravedliví a není to jen o strašení dětí,“ vzpomněla Veselá.

Ilustrační foto.
Staří a nemocní museli před Vánocemi pryč. Bez vysvětlení

Vyřešit pekelné úkoly a hádanky netradičně při procházce se pokusí děti třeba také v sobotu ve Velkých Opatovicích na Blanensku.