Kromě nadšenců, kteří Petřvalského provázeli už při první cestě z Brna do Říma před dvaceti lety, se k výpravě časně ráno připojil také farář Jan Šimoník, který s týmem absolvuje úvodní část etapy. Jízdu odstartoval jihomoravský hejtman Jan Grolich. „Kdysi mi papež řekl, abych nadále sportoval a pokračoval v tom, co dělám. Tak se toho držím. Sportuji a pomáhám lidem, aby se také hýbali a něco pro sebe dělali, třeba prostřednictvím cyklistických závodů,“ vysvětlil handbiker Dušan Petřvalský.

Život mu před čtyřiadvaceti lety změnila nehoda. Po střetu s autem skončil v nemocnici, diagnóza zněla jasně. Poškozená mícha, invalidní vozík. Dušan Petřvalský se však aktivního života odmítl vzdát a vzápětí se stal českým průkopníkem jízdy na handbiku, tedy kole poháněném rukama. „Chci být vozíčkář, který sobě i ostatním dokáže, že jsem schopný samostatně sportovat a cestovat navzdory osudu,“ zamyslel se Petřvalský.

Odhalit původce vhozené pyrotechniky dovede i v tom největším zmatku dron, který naprogramovali studenti brněnské techniky.
VUT v Brně má speciální dron. Odhalí násilí fanoušků nebo kdo hodil dýmovnici

S výpravou se v pátek jihu Moravy setkají zvědavci, cyklisté a další nadšenci také v Hustopečích a Starovičkách. Zpět do Brna se Dušan Petřvalský se svým patnáctičlenným týmem plánuje vrátit 8. srpna. Poprvé se do Říma podíval před jedenadvaceti lety, kdy se jako jeden z prvních českých majitelů handbiku osobně setkal s tehdejším papežem Janem Pavlem II. Na speciálně upraveném kole za ním cestoval více než čtrnáct set kilometrů.