Původně měla nová stavba navázat alespoň na část stávajícího hotelu. Kvůli jejímu špatnému stavu ale musí jít celá budova k zemi. „Statický stav konstrukce je absolutně nevyhovující, nebyla udělaná kvalitně," vysvětlil zástupce investora, kterým je společnost Nová Myslivna, Miroslav Gebas.

Na vyhlídkovém místě tak momentálně pracují dělníci, kteří zevnitř odstraňují nábytek a postupně bourají vnitřní konstrukci. Okolo bývalého hotelu už pracují i bagry, do konce roku bude celá budova zbouraná. Demolice přitahuje pozornost kolemjdoucích, kteří se zastavují u plotu a nahlíží skrze něj.

Budoucí podoba hotelu Myslivna v brněnských Kohoutovicích.
Velká proměna hotelu Myslivna: nově i bydlení pro Brňany a vyhlídková terasa

V minulosti na Myslivnu opakovaně chodil třeba Brňan Lubomír Strážnický. Pamatuje si ji jako výletní restauraci a později hotel. „Je to krásné místo, které zná řada Brňanů. Chodilo se tam i na tahy,“ zavzpomínal starší muž.

Původní majitel hotelu se musel v posledních letech provozu vypořádat s klesající poptávkou po hotelových službách. Naplno jej zasáhla koronavirová pandemie, která si vyžádala několikaměsíční uzavření. Před úplným zrušením hotelu pak budova posloužila jako dočasné útočiště pro zhruba dvě stovky ukrajinských uprchlíků.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Na místě Myslivny plánuje investor vystavit mimo jiné nové byty. „Bude zde bydlení hotelové typu. Projekt obsahuje jak zhruba devadesátku nových bytů, které si budou moci lidé odkoupit, tak hotelové apartmány. Součástí bude wellness, fitness, restaurace a nonstop recepce," řekl Gebas. Stavba bude hotová na jaře roku 2026.

Nový komplex sice fyzicky nenaváže na budovu bývalého hotelu, odkaz jejího architekta Bohumila Turečka chce ale investor zachovat. „Autor nového návrhu Jan Kyzlink se původním návrhem inspiroval co se týče použitého materiálu či tvarovosti. Zachováváme i půdorysnou stopu stávajícího objektu," přiblížil Gebas.

Adventní trhy na Zelném trhu v Brně začaly jako první. Foto: poskytl Úřad městské části Brno-střed
Advent na Zelném trhu plný lidí. První vánoční trhy v Brně už začaly

Ztracené nebudou ani vyhlídkové terasy, ze kterých bylo vidět na celé Brno. „Chtěli jsme zde udělat rozhlednu, i vzhledem k tomu, že okolní les je poměrně vzrostlý, ale nakonec se ten nápad přetavil ve vyhlídkovou restauraci s terasou, která bude na střeše celého komplexu. Ta bude přístupná veřejnosti," podotknul Gebas.

Původně vznikla Myslivna v letech 1938 až 1939 jako výletní restaurace podle návrhu architekta Bohumila Turečka. Dostavba hotelové části měla přijít na řadu v sedmdesátých letech minulého století. „Zahájení stavebních prací plánované na rok 1975 bylo uskutečněno až o pět let později, stejně tak se neustále odkládalo i dokončení. Nakonec tam byl v listopadu 1987 místo ubytovny zahájen provoz tříhvězdičkového hotelu s kapacitou 120 pokojů se vstupní recepcí, barem, konferenčním sálem s tlumočnickými kabinami a dalším vybavením,“ popsala v Brněnském architektonickém manuálu Šárka Svobodová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Když postavíme v Brně nádraží, dokončíme i podzemku, říká architekt Sedláček