Tamní zastupitelé vyhlášku projednávali minulý měsíc. „Zkontrolovali ji úředníci ministerstva vnitra. ÚOHS s tím ale nesouhlasí. My tomu nerozumíme. Víme však, že podobných případů je v zemi více. Stejný problém řešili například v Bílině,“ uvedl starosta Antonín Pichanič.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tvrdí, že vyhláška je nastavena diskriminačně. „Náš úřad vede správní řízení s obcí Hevlín, neboť její vyhláška regulující provozování loterií a hazardních her je nastavena takovým způsobem, že může být diskriminační pro určité soutěžitele,“ sdělil mluvčí úřadu Martin Švanda. Úřadu vadí taxativně vyjmenované adresy budov, kde se hazard smí provozovat.

Pomník Rudoarmějce na náměstí Míru, dnes TGM, stával v Moravském Krumlově. Po roce 1991 jej vedení města odstranilo. „Byla to špatná reminiscence na to, že město bylo Sověty zbytečně bombardováno v noci na 8. května 1945,“ konstatoval historik Jiří Kacetl
Zmizelé pomníky v obrazech: Rudoarmějec i udírna

Hevlínští jsou v případě hrozící pokuty odhodlaní se bránit. „Bílina dostala pokutu nějakých dvě stě tisíc korun. Kdybychom dostali podobnou, budeme se odvolávat,“ dodal Pichanič.

Hevlínská obecní pokladna je letos díky hazardu bohatší o 11 milionů korun.