VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Flora volá, i s Kavárnou Deníku. Tady najdete spoustu užitečných informací

Olomouc - Kouzelná růže, květiny vrcholného léta, ale také tradiční trhy. Ve čtvrtek se návštěvníkům otevře letní Flora Olomouc. Hlavní květinová expozice, umístěná v nově zrekonstruovaném pavilonu A, ponese název Rozkvetlou pouští, pralesem a zahradou a připravuje ji Unie botanických zahrad České republiky. Výstavní prostor se promění v různé kouty světa lišící se svojí květenou i okolní scenérií. Celou expozici zkrášlí také tisíce letních květin, jako jsou lilie, mečíky, jiřiny, kosatce. Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh potrvá až do neděle.

13.8.2014 AKTUALIZOVÁNO 13.8.2014
SDÍLEJ:

Poslední přípravy na Letní Floru 2014Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Hlavní květinová expozice, umístěná v nově zrekonstruovaném pavilonu A, ponese název Rozkvetlou pouští, pralesem a zahradou a připravuje ji Unie botanických zahrad České republiky.

Výstavní prostor se promění v různé kouty světa lišící se svojí květenou i okolní scenérií.

Celou expozici zkrášlí také tisíce letních květin, jako jsou lilie, mečíky, jiřiny, kosatce.

Mezinárodní zahradnická výstava a veletrh potrvá až do neděle.

Praktické informace

Kdy a za kolik na FloruPoslední přípravy letní Flory 2014 v Olomouci

Otevřeno bude od 9 do 18 hodin.

Vstupné platí současně pro výstavu a zahradnické trhy včetně vstupu do sbírkových skleníků a botanických zahrad VFO a UP Olomouc.

Plné vstupné činí 100 Kč, zlevněné (pro důchodce a studenty) 80 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 Kč, rodinné vstupné (dva dospělí + 1 až 4 děti) je 210 Kč.

Zdarma je vstup na výstavu pro děti do 10 let v doprovodu rodičů a návštěvníky s průkazem ZTP a ZTP/P.

Vstupenky je možné koupit i on-line na webu Výstaviště Flora.

Za květinami vlakem Českých drah

Na návštěvníky letní Flory ani letos nezapomněly České dráhy.

Zájemci mohou opět využít nabídky Vlak Plus, padesátiprocentní slevy na zpátečním jízdném z kteréhokoliv místa v České republice.

Stačí jen, aby na pokladně ČD požádali o jízdenku Vlak+ Flora a na výstavě si ji nechali orazit.

Kavárna DeníkuMilovníci kávy a čtenáři Deníku pozor. Už od čtvrtka na výstavišti nebude chybět Deník. Prostory pavilonu G a H ve Smetanových sadech provoní nezaměnitelné aroma kvalitní kávy. Návštěvníkům kavárny bude navíc dělat společnost zástupce redakce Deníku, který si vyslechne nápady, stížnosti či jakékoli informace od čtenářů. Právě pro ně je pak navíc připravený dárek. Díky kuponu ze spodní části strany dostanete lahodný dárek zdarma. Tentokrát v podobě mraženého jogurtu.

Kde můžete ve městě zaparkovat

Nedaleko výstaviště je otevřeno nové zpoplatněné parkoviště v Zamenhofově ulici.

Další možností je placené parkoviště u hotelu Ibis na Wolkerově třídě, také s omezeným počtem míst.

Největší kapacitu mají bezplatná podzemní, nadzemní i venkovní parkoviště obchodní Galerie Šantovka, v těsné blízkosti výstaviště, kam se vejde až tisíc automobilů.

Dále lze parkovat v areálu starého autobusového nádraží na třídě Svobody Polská, u právnické fakulty UP na třídě 17. listopadu.Poslední přípravy letní Flory 2014 v Olomouci

Levněji na hrad Šternberk

Pro všechny milovníky květin a historie jsou ve spolupráci s hradem Šternberk připraveny slevy na vstupné do hradu.

Zlevněné vstupné se vztahuje na návštěvníky výstavy Flora Olomouc letní etapy po dobu průběhu Flory od 14. do 17. srpna letošního roku. V

šichni návštěvníci, kteří se prokážou platnou vstupenkou z výstavy Flora, obdrží slevu na vstupné do hradu.

S turisty pomůže více tramvají

Zítra a v pátek dopravní podnik posílí vozy na lince číslo 6.

Vzhledem k očekávané zvýšené frekvenci cestujících bude navíc na této trase vypravena v 8.00 a 9.00 posilová tramvaj.

V sobotu a v neděli bude v ranních a dopoledních hodinách posílena tramvajová linka číslo 4.

Sbírkové skleníky a botanická zahrada

Návštěva letní Flory je také možností prohlédnout si zdarma expozice sbírkových skleníků výstaviště Flora se vzácnou flórou i faunou a botanické zahrady s rozáriem.

Netradiční růžová zahrada v prostředí přísně geometrických betonových polí byla vytvořena na místě původní městské skládky odpadků.

V expozici s deseti tisíci keřů růží velkokvětých i sadových je soustředěno více než čtyři sta domácích i světových odrůd. Volný vstup bude také do botanické zahrady UP.

Využijte elektronickou vstupenkuKavárna Deníku na letní Floře 2013

Zájemci si mohou koupit a ihned také on-line zaplatit elektronickou vstupenku na výstavy a veletrhy Výstaviště Flora Olomouc.

Vstupenka jim bude zaslána e-mailem jako příloha ve formátu PDF, kterou je nutné vytisknout a v den platnosti vstupenky předložit ke kontrole u speciálního vstupu pro elektronické vstupenky.

Nenechte si ujít

Tajemná novinka Abrakadabra

Magnetem výstavy bude růže Abrakadabra, což v překladu znamená Splň se, co říkám. Návštěvníci výstavy budou vůbec prvními, kteří si výpěstky překrásné růže budou moci zakoupit za speciální výstavní cenu.

Na evropských trzích se přitom Abrakadabra objeví až v listopadu.

Trocha exotiky

Letní Flora 2013

Výstava v pavilonu A, připravená díky Velvyslanectví Nigerijské federativní republiky, představí kulturu této africké země doplněnou ukázkami nigerijské květeny. Nebudou na ní chybět pozoruhodné artefakty vytvořené umělci z této exotické země.

Český zahrádkářský svaz

Nejrůznější výpěstky, zejména gladioly, jiřiny, bylinky a trvalky, najdou návštěvníci v expozici Českého zahrádkářského svazu.

K prohlížení a obdivování budou nové odrůdy letních květin, výstava letní zeleniny a ovoce rozšířená o velkou přehlídku sortimentu rajčat, salátových okurek a expozici dýní a cuket.

Na návštěvy zájemců se budou těšit v odborných poradnách, stejně jako v zahrádkářském sklípku s cimbálovou muzikou a prvním letošním burčákem.

Soutěž

Na letní Floře se bude soutěžit v aranžování květin, letos na téma Letní věnec z růží. Chystá se i soutěž o nejlépe řešenou expozici a do třetice se soutěžící utkají také o nejhezčí dýni a cuketu.

Výstava Vyznání růžím

Vyznání růžím představí velké množství odrůd a druhů růží, jejichž krása se bude prolínat s vystavenými uměleckými výtvory z oboru uměleckého kovářství, sochařství nebo keramiky.

Vůbec první Vyznání růžím se na výstavišti konalo v roce 1972, cílem bylo pravidelně seznamovat veřejnost s nově vyšlechtěnými odrůdami.

Duo Kamelie

19. ročník Skleněného magika a 5. ročník mistrovství v moderní magii skončil v divadle v Železném Brodu galavečerem. Duo Kamélie.

V sobotu se návštěvníci mohou těšit ve 13 hodin na recitál pěveckého dua Kamelie Hanu Puštíkovou a Danu Vlkovou.

České zpěvačky, které se proslavily hlavně v 80. letech 20. století, vystoupí v rámci doprovodného programu výstavy Vyznání růžím na terase pavilonu A.

Výběr z doprovodného programu Vyznání růžím (terasa pavilonu A)

Pátek 15. 8.

11.00: Morava, krásná zem v podání hudební skupiny VINŠ DUO (je i v sobotu)

11.30: Oslavte to s námi, pořad ke 25. výročí založení časopisu Receptář (je i v sobotu)

Sobota 16. 8.

15.00 Za tajemstvím letní Flory beseda plná zajímavostí, postřehů o zákulisí přípravy letní výstavy Flora Olomouc

Růže z Lidic

Výjimečná bude i pro Floru speciálně vybraná kolekce růží z Růžového sadu Památníku Lidice.

Na volné ploše o rozloze 3,5 hektaru tam je vysázeno přes dvě stě odrůd růží v celkovém počtu dvacet tři tisíc keřů. Památníku je darovali profesionální i amatérští pěstitelé z celého světa.

Nově vyšlechtěná odrůda begonie

Součástí hlavní expozice bude velká přehlídka řezaných květin vrcholného léta domácích pěstitelů. Na výstavě se představí i členové Svazu školkařů a perenáři s novými odrůdami trvalek (pereny).

Návštěvníci se mohou těšit na domácí, nově vyšlechtěnou odrůdu begonie, na výstavě se bude křtít i nový český mečík.

Čerstvě vyšlechtěné odrůdy šalvěje, ale i velmi dekorativní třapatky přivezou do Olomouce pěstitelé trvalek.

Prostory hlavního pavilonu rozzáří přehlídka nového sortimentu balkonových květin a rozvoní bylinky aromatické, léčivé, kořeninové, které do Olomouce přivezou pěstitelé ze svazu Pelero CZ.

Zajímavosti

Smetanovy, Čechovy a Bezručovy sady, o které výstaviště pečuje, jsou vyhlášeny kulturní památkou České republiky, jejich vznik se datuje rokem 1820.

Celková plocha parků je více než 40 hektarů.

Hlavní alej ve Smetanových sadech je dlouhá 710 metrů.Rozkvetlý leknín (Victoria Cruziana) ve ve sbírkových sklenících Výstaviště Flora

Zcela první výstavka květin proběhla ve Smetanových sadech již v roce 1895.

Velkou tradici má v parku chov pávů, o něž se v minulosti zasloužil i slavný malíř moravského Slovácka Joža Úprka.

Sbírkové skleníky ve Smetanových sadech jsou svým rozsahem a rozmanitostí jedny z největších v České republice. Nejstarší, palmový skleník byl postaven již v roce 1927.

Autorem vstupního portálu palmového skleníku je známý olomoucký akademický sochař Julius Pelikán, žák J. V. Myslbeka.

Mnohé rostliny ve sklenících dosahují stáří přes sto let.

Akvaterárium palmového skleníku obývá i kajman brýlový.

Areál botanické zahrady výstaviště v Bezručových sadech byl vybudován v 70. letech minulého století na místech bývalé skládky a zabírá plochu sedmi hektarů.

V rámci postupné obnovy botanické zahrady můžete obdivovat výstavu travin, v krásném prostředí pod hradbami i haptickou zahradu pro nevidomé.

Autor: Petra Pášová

Místo události:
13.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Obchodní referent 17 000 Kč

Obchodní referenti Referent/ka zákaznického oddělení. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou., Požadujeme znalost německého nebo anglického jazyka slovem i písmem, pečlivost, spolehlivost,řidičský průkaz skupiny B., Možno i dohoda na zkrácený úvazek., Zaměstnání v případě osvedčení a vzájemné dohody na dobu neurčitou.. Pracoviště: Top lantis spol. s r.o. - provozovna, 679 13 Sloup v Moravském Krasu. Informace: Filip Hriczo, +420 516 435 970.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 20 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti pojišťovnictví obchodní konzultant. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Péče o firemní a privátní klientelu, poskytování komplexního poradenského servisu, pravidelný kontakt a dlouhodobé vztahy s klienty, profesionální servis klientům a navrhování optimálních řešení, vyhledávání nových obchodních příležitostí, reprezentace na marketingových akcích společnosti. , Požadujeme: SŠ vzdělání s maturitou - možno absolvent/ka, komunikativnost, samostatnost, flexibilita, odpovědnost a spolehlivost, reprezentativní a příjemné vystupování, výpis z TR, ŘP sk. B - není podmínkou, základy práce na PC. , Nabízíme: Vzdělávání a rozvoj, čerpání z bohatého systému benefitů, nadstandardní finanční ohodnocení, kvartální bonusy , operativní leasing, zvýhodněný mobilní tarif.. Pracoviště: Allianz pojišťovna, a.s. - pobočka boskovice, Komenského, č.p. 341, 680 01 Boskovice. Informace: Tomáš Novák, +420 728 323 138.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení slévárenský dělník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: pomocné práce ve slévárně, možnost zaučení na slevač-formíř., Požadujeme: spolehlivost, pečlivost a přiměřenou fyzickou zdatnost, praxi ve slévárně., Nabízíme: odborné zaučení, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění, měsíční mzda od 20.000 Kč, náborový příspěvek 30.000 Kč, Zájemci hlaste se na personálním oddělení: p.. Alena Hlaváčková tel. 516 427 116, e-mail: alena.hlavackova@ernstleopold.cz nebo p. Jitka Matoušková tel. 516 427 126, e-mail: jitka.matouskova@ernstleopold.cz. Pracoviště: Ernst leopold s.r.o., Gellhornova, č.p. 2242, 678 01 Blansko 1. Informace: Alena Hlaváčková, +420 516 427 116.

Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč

Obchodní referenti Technicko ochodní referent. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení., Máte technické vzdělání a technické myšlení?Máte dobré komunikační schopnosti?Jste schopen pojmout velké množství informací a pracovat s nimi?Jste schopen příležitostné komunikace v angličtině?Hledáte stabilní společnost, s důrazem na kvalitu, rychlost, čestnost, invenci, dialog a osobní přístup? Pokud jste si na tyto otázky odpověděl/a kladně, pak je tato pracovní nabídka přímo pro Vás!, Vybraný úspěšný kandidát bude na divizi plošných spojů, ZODPOVĚDNÝ za: zpracování poptávky od zákazníka, technické posouzení vyrobitelnosti,zpracování cenové kalkulace, , komunikace s tuzemskými i zahraničními zákazníky,, POŽADUJEME:SŠ vzdělání elektrotechnického nebo technického směru,předchozí praxi na obdobné pozici výhodou, ale je vhodné i pro absolventy,AJ mírně pokročilý (slovem i písmem),samostatnost, vysokou míru zodpovědnosti, ochotu spolupracovat, hledat nová řešení, přicházet s návrhy, chopnost práce pod tlakem., NABÍZÍME:zodpovědnou samostatnou práci v obchodním týmu,zázemí stabilní, silné společnosti s velkým potenciálem,motivující platové ohodnocení,1 směnný provoz, pružná pracovní doba, řadu benefitů (sick days, jazykové a profesní vzdělávání, firemní školka, podpora dojezdnosti, aj.) , moderní administrativní a výrobní prostředí,místo výkonu: Boskovice nástup: IHNED nebo dle domluvy.První kontakt na mail: personalni@gatema.cz. Pracoviště: Gatema a. s., Průmyslová, č.p. 2503, 680 01 Boskovice. Informace: Marie Vidláková, +420 720 979 656.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

21. ročník Vysočanského triatlonu vyhráli Lenka Venerová a Josef Křivánek.
14

Vysočanský triatlon: Venerová obhájila triumfy, Křivánek se vrátil na trůn

Letos se nemojanský sraz veteránů uskutečnil se závody na lyžích v zimním oblečení. O zábavu tak bylo postaráno.
21

Letní běh na lyžích a s kulichem vznikl jako protest. Děti si neměly kde hrát

AKTUALIZOVÁNO

Průzkum jeskyně skončil málem tragicky. Žena spadla, má mnohočetná poranění

Holštejn /FOTO/ – Pravděpodobně vyrazila na průzkum jeskyně. Mladá žena však spadla a vážně se zranila. Pro ženu k holštejnské jeskyni musel přiletět vrtulník.

Závodí a bojuje s rakovinou. Už posedmé. To už s kdekým psychicky zacloumá, říká

Brno – Nejdřív ho jen bolela záda. Zničehonic pak u lékaře zkolaboval a netušil, jestli přežije. Diagnóza? Rakovina. Přesto vytrval a boj s nemocí začíná David Krejčiřík odznova už posedmé. Teď se vrátil k dětskému snu a osvětu o své nemoci šíří díky závodům s auty. A se svým týmem slaví úspěchy.

Děti projdou kosmickým výcvikem. Zjistí, kolik by vážily na Venuši

Brno – Projít se po Marsu, vstoupit do kokpitu vesmírného raketoplánu nebo se točit v gyroskopu. Na tyto zážitky se mohou těšit lidé, kteří do konce srpna navštíví výstavu Cosmos Discovery na brněnském výstavišti.

Počet minipivovarů stále roste. Chtěl jsem si to taky zkusit, vysvětluje majitel

Jižní Morava /ANKETA/ - Stále více funguje minipivovarů na jihu Moravy. Na začátku roku jich bylo padesát. Na jaře vznikl další ve Valticích na Břeclavsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT