Plné odůvodnění svého rozhodnutí zatím Nejvyšší soud nezpřístupnil. Štaubert by ještě mohl podat ústavní stížnost, musel by však argumentovat porušením svých základních práv.

Štaubert podle pravomocného verdiktu vraždil v rodinném domě v Břeclavi předloni v noci na 6. srpna, když přišel do domu krást. S oběťmi, devětaosmdesátiletým mužem a čtyřiačtyřicetiletou ženou, se krátce před tím znal. Senior se vzbudil, Štaubert na něj vzápětí zaútočil. Zasadil mu desítky bodných a sečných ran, stejně jako později ženě, která v domě také žila. Štaubert se nejspíš bál, že ho pozná. Oběti zemřely na místě.

Podle rozsudku spáchal Štaubert vraždy zvlášť surovým způsobem, na dvou osobách a s cílem získat majetkový prospěch. Z domu si odnesl několik tisíc korun a šperky.

Verdikt potvrdil loni v září Vrchní soud v Olomouci. Podle předsedy senátu Jaroslava Holubce byla vina jednoznačně prokázána. Pachatele usvědčují pachové stopy a otisky prstů na místě činu či výpověď manželky. Obhajoba naopak požadovala zproštění či vrácení případu krajskému soudu k doplnění dokazování. Obhájce poukazoval i na zdravotní stav obžalovaného, který chodí o francouzských holích a má nezletilé děti.

Štaubert se už dříve hájil tvrzením, že po příchodu do domu dostal ránu a probudil se až poté, co byl senior se ženou mrtvý. Potom prý zpanikařil a utekl.