Vyškovští zpočátku festival přijímali rozpačitě. Strážníci v prvních ročnících přijali několik hlášení namířených proti punkerům. Po letech se však situace změnila. „Jsem ráda, že se u nás něco děje. Punk sice není můj oblíbený hudební styl, ale rušivý mi nepřijde. Horší bylo, když se na letišti konala technoparty,“ řekla Alice Semerádová.

Smířlivá je i vyškovská radnice. „Zpočátku panovala nejistota. Ale za uplynulé tří ročníky nebyl žádný problém s výtržnostmi. Tak velká hudební produkce ale může přinést určitou zátěž pro obyvatele města, proto žádám všechny o shovívavost,“ řekl starosta Vyškova Karel Goldemund s tím, že podmínkou, na které se s organizátory dohodli bylo, že festival skončí už v sobotu.

Podobně jako v předchozích letech se na pódiu vystřídá na čtyři desítky kapel. Fanoušci se můžou těšit například na legendu newyorského punkrocku Ramones, hudebníka Markyho Ramona. „Tahákem je i hardcore kapela Agnostic Front, která v New Yorku vznikla už v roce 1980. Atraktivní je i bostonská punkrocková kapela Street Dogs,“ přiblížil organizátor festivalu Martin Sedlák. Z Českých kapel se můžou fanoušci těšit třeba na Plexis, Werglův Pjos, Totální nasazení, The Fialky a Houbu. Třídenní vstupné vyjde na 1 400 korun. Za jeden den pak zájemci zaplatí šest set.

Z důvodu bezpečnosti bude po dobu konání festivalu v přilehlém úseku silnice na Pustiměř omezená rychlost na třicet kilometrů v hodině.