Druhý řidič už takové štěstí nemá. „Zakoupený lístek má platnost jen do devíti hodin ráno, což bylo už před více než pěti hodinami. Podle lístku musel vědět, do kdy tady může parkovat,“ uvádí strážník.

I proto, že už je v systému, dostává hříšník pokutu tři sta korun. Zaplatí ji složenkou. I když většina ji hradí hotově.

Přichycení řidiči to berou s klidem. I na ty naštvané jsou však strážníci zvyklí. „Většinou je nechám vykecat. Neberu si to nijak osobně,“ vypráví. Práci dělá rok a některá auta po Břeclavi už zná.

Přečtěte si také => Auto zůstalo pod hladinou rybníku Apollo. Policie hledá řidiče

Za nasazení botičky na auto může šofér zaplatit pokutu až dva tisíce korun. V Břeclavi jsou nejčastější tři stovky. „Jsou i takové případy, kdy nám někdo tvrdí, že na místě stojí jen pět patnáct minut, ale víme, že tam je třeba hodinu. Nebo se nám rozmáhá nešvar, že někteří řidiči přetáčejí parkovací kotouč,“ zmiňuje.

Častým přečinem řidičů bývá parkování v křižovatce, o čemž se přesvědčuji o chvíli později, kdy při projížďce městem narážíme na červenou Škodu Octavii na rohu ulic Fintajslovy a Růžičkovy. I tady auto dostává na přední kolo botičku.

Za den jich rozdají strážníci v průměru devět. „Je tu i žena, které už stoupla výše pokuty z tří set na pětistovku,“ zmiňuje technik častou hříšnici.

Přečtěte si také => Smrt cyklisty v Poštorné. Řidič kamionu ho při odbočování zřejmě přehlédl

Dvoučlenná hlídka při odpolední službě také kontroluje platnost parkovacích karet v určených zónách. Narážíme třeba na případ, kdy má řidič za sklem pro jistotu platný lístek i platnou kartu.