Spontánní myšlenka zatancovat na aktuální hit Corona Virus se zrodila přímo v jejich hlavách při společné službě. „Rozhodly se během krátké přestávky, rychle secvičily kroky a hned video natočily," popsal mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Strážnice tančí na dvoře služebny v brněnských Husovicích.

Tancem strážnice postupně upozorňují na to, že lidé mají ve stávající situaci držet od ostatních vzdálenostní odstup, mýt si pravidelně ruce a nesahat si na obličej. „Každé ze základních pravidel pro prevenci hygieny se ve videu zopakuje třikrát, takže je i názorné. Kromě šíření osvěty se strážnice snažily videem lidi vytrhnout ze současné situace a pobavit," přiblížil Ghanem.

Podle něho se video může přes sociální sítě dostat k mladým lidem a dětem a nenásilnou formou jim tak ukázat, aby byly pečlivější při dodržování pravidel hygieny.

Zdroj: MP Brno

Strážnice reagovaly na taneční výzvu, která na internetu koluje mezi českými i zahraničními policisty, strážníky a příslušníky dalších integrovaných složek.

Online reportáž