Nově jsou v plánu namísto loňských dvou tři lety za týden. Cestující vyrazí vždy ve středu, čtvrtek a neděli. První let je naplánovaný na 31. března. V hlavní turistické sezoně ale poletí linky jen ve čtvrtek a neděli. Jestli čeká letový řád ještě další úprava, není jasné.

Ve středy jsou přílety z Bergama do Brna plánované na 21:35, ve čtvrtky na 13:15 a v neděle na 18:50. V opačném směru se pak letadla vydají z Brna do Bergama ve středy ve 22:00, ve čtvrtky ve 13:40 a v neděle v 19:15. Každý let zabere podle letového řádu asi jednu hodinu a pětadvacet minut. Ryanair v minulosti do Bergama z Brna již několikrát létal.

Obří exponáty na výstavě MegaBrouci.
MegaBrouci v Brně a poslední víkend. Unikátní podívaná láká na výstaviště

Loni odbavilo brněnské letiště okolo šesti set sedmdesáti tisíc cestujících, jedná se o jeho historický rekord. Mezi nejoblíbenější destinace patřil britský Londýn, turecká Antalya nebo egyptská Marsa Alam. „V letošním roce čekají letiště pokračující investice. Například do oprav a rozšiřování letištních ploch a další základní infrastruktury ve vyšších desítkách milionů korun,“ informoval Deník ředitel Letiště Brno Milan Kratina.

Zdroj: Youtube

Počet destinací, kam lze z brněnského letiště pravidelně létat, neustále narůstá. Loni jich bylo devětadvacet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: O lego vily Tugendhat je velký zájem. Do Brna dorazí na konci ledna

Zdroj: Deník/Terezie Sekáčová