Nehoda se stala kolem půl šesté ráno na mostě nad železnicí na okraji Břeclavi. Dodávce se na namrzlé vozovce rozkmital přívěs, na kterém byl naložený bazén. „Následně došlo k bočnímu nárazu do autobusu, který jel ve směru na Hodonín. Do přívěsu pak ještě narazilo osobní auto,“ popsala mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Nehoda v břeclavské Lidické ulici.Zdroj: Policie ČR

Při nehodě se zranilo šest lidí, z toho čtyři cestující z autobusu. „O všechny zraněné jsme se na místě postarali a poskytli jim přednemocniční péči. Pět z nich bylo s lehkými zraněními převezeno do břeclavské nemocnice,“ upřesnila mluvčí jihomoravské záchranky Michaela Bothová.

Silnice byla v místě nehody uzavřená. Policie dopravu v obou směrech odkláněla přes obec Ladná. Aktuálně je úsek průjezdný jedním pruhem.

Břeclavská nemocnice přijala šest osob, které se při nehodě zranili. "Pět lidí jsme ošetřili ambulantně a propustili je na domácí léčení. Jedna žena s lehčími zraněními zůstává hospitalizovaná v nemocnici,“ uvedla mluvčí břeclavské nemocnice Táňa Svobodová.

Až do jedenácté hodiny byla silnice zcela uzavřená, policie dopravu v obou směrech odkláněla přes obec Ladná. "V současnosti už policisté zprovoznili jeden jízdní pruh, dopravu na místě řídí kyvadlově," doplnila Haraštová.