Policista jel právě ve svém volnu oslavit narozeniny otce do Moravského Krumlova. U auta zastavil asi deset minut po nehodě. „Viděl jsem auto v příkopu a logicky mi hned blesklo hlavou, že tam můžou být zranění lidé, kteří potřebují pomoc,“ popisuje nedávnou situaci zachránce.

Ihned proto bezpečně zastavil a zamířil k autu. „Havarovalo v blízkosti zatáčky, takže jsem zastavil opodál, abych šel vidět. Uvnitř jsem pak našel dva lidi. Řidič komunikoval, a tak jsem se zeptal, zda nejsou zranění. Muž mi řekl, že jim snad nic není, ale že potřebují pomoct ven,“ popisuje policista.

Burger poté otevřel kufr, vyskládal všechna zavazadla a sklopil zadní sedačky, aby se k řidiči a spolujezdkyni dostal. Dvojice byla v šoku. „Odepnul jsem jim bezpečnostní pásy a oba sem pak zadní částí opatrně vytáhl ven,“ říká.

Záchrana se nakonec povedla. Později u havárie zastavili i ostatní projíždějící řidiči a společnými silami s Burgerem auto převrátili zpět na kola.

Řidiči a spolujezdkyni bylo okolo padesáti let. Se svým zachráncem se od havárie zatím nesetkali. „Já jsem po nehodě pokračoval do Moravského Krumlova,“ dodává skromně Burger.