V úterý se tam na Horním náměstí konala Krajská soutěž hasičů, v níž se o prvenství utkalo celkem sedm profesionálních týmů. Do maximálního dvaceti minutového limitu se nejlépe vměstnali hasiči z Územního odboru Brno město, na druhém místě stanuli jejich kolegové z Blanska a třetí příčku brali hasiči ze Znojma.

„Rozhodčí udělovali body za způsob vyprošťování a po patnácti minutách je také soutěžním týmům odebírali. Při záchraně osob je právě patnáct minut kritických,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Balíček první pomoci pro obyvatele Znojma představil tamní starosta Jakub Malačka (na snímku)
Balíček první pomoci. Ve Znojmě zaplatí dětem kroužky a zastaví růst nájmů

Zaklíněné osoby v autech představovaly figurantky, k jejich vyproštění používali hasiči kleště i vrtáky a zásah končil vynesením zraněných z vozu na záchranářském lůžku. Vítězný tým čeká účast na mistrovství republiky.

Soutěže, která hasičům slouží také jako trénink se zúčastnili také hasiči z Vyškova, Hodonína, Břeclavi a Brna venkova. Mimo soutěž si záchranu osob v simulovaných haváriích vyzkoušeli i dobrovolní hasiči z Šumné na Znojemsku a profesionálové z Jindřichova Hradce.

Výsledky krajské soutěže HZS JmK:

1. Brno-město - postupuje do republikové soutěže
2. Blansko
3. Znojmo
4. Vyškov
5. Hodonín
6. Břeclav
7. Brno-venkov