Jako problém nevidí ani nižší maximální čtyřicetikilometrovou rychlost. „Nejsme v Chuchli. Zásadní je, aby náš zdravotník dorazil v pořádku, proto je tak důležité, aby měl ochrannou přilbu, která navíc bude plnit funkci výstražného zařízení, na helmy se totiž přimontuje malý majáček,“ upřesnila mluvčí.
Výhodou je podle Bothové i snaha vozit pouze pacienty, jejichž životní funkce nejsou ohroženy. „Usnesli jsme se, že pacient se může zapojit a spolupracovat aktivně se zdravotníkem. Například si přidrží infuzi nebo může zatlačit, pokud se stroj porouchá,“ usmála se Bothová.
HASIČI VYJEDOU SE "SAJDKÁROU"
Po vzoru záchranářů se rozhodli nakoupit babety i hasiči. A to v červeném designu, aby byl jasný rozdíl mezi jejich a záchranářskými mopedy. „Uvažujeme o pořízení motocyklů v provedení „sajdkára“, abychom v postranním vozíku mohli převážet menší nádrž s vodou pro prvotní zásah. Hadici bude mít hasič omotanou kolem krku, všechno je z logistického pohledu dobře promyšleno,“ komentoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
Litoval také, že s nápadem nepřišli dříve než záchranáři. Záměr hasiči se záchranáři oznámili 1. dubna, tedy na apríla.
V Hlohovci na Břeclavsku pak informovali o rozhodnutí vybudovat v areálu tamního zemědělského družstva elektrárnu, která bude využívat nejmodernějších technologií dneška a zajistí tak dostatek dostupné energie pro obec a její obyvatele. „Bude se jednat o pokročilý systém biologicky šetrného jaderného štěpení s gravitační fůzí. Jako palivo budou sloužit matolinové odpady z výroby vína, přičemž právě rozpad vinných jader z matolin je dle nejnovějších výsledků výzkumu vědců zdrojem obrovského množství energie," oznámil na facebooku předseda komise pro energetické plánování Jaroslav Hajda.
CHORVÁT A BAGO
Podle zjištění mají obzvlášť velkou sílu jádra z odrůd Chorvát a Bago, o čemž se mohou lidé přesvědčit sami na vlastní kůži po konzumaci tekuté báze těchto odrůd. „Už po požití jednoho litru je zřejmá narůstající gravitační síla, která se s zkonzumovaným množstvím násobí a je tedy zřejmý účinek gravitačních sil, spoutaných do jader těchto vinných odrůd," doplnil Hajda.
Po konzumaci tří a více litrů tekuté báze je podle Hajdy gravitační síla už natolik silná, že pro zkoumající osobu je nemožné překonat zemskou gravitaci. „Vzhledem k faktu, že se nacházíme v kraji s obrovskými zdroji paliva pro provoz tohoto zařízení, bude jeho provoz velmi ekonomický a vzhledem k povaze paliva také šetrný k životnímu prostředí. Výstavbu zahájíme v příštím roce a uvedení do provozu předpokládáme v roce 2026," oznámil 1. dubna starosta Hajda.