Radní ve středu jednali několik hodin a úpravy smlouvy několikrát řešili s právníkem CTP po telefonu. „Nakonec se nám podařilo přeformulovat některé sporné body a odsouhlasila je koalice i právníci obou stran. Materiál předložím zastupitelům osmnáctého března," informoval primátor Roman Onderka.

Rozpor byl například v tom, do jaké míry se CTP zapojí do výkupu pozemků pro stavbu nájezdu, nakonec se radní s developerem dohodli, že on vykoupí více než polovinu potřebných ploch.

Dodatek podpořila i ODS, která nebyla s původními podmínkami smlouvy spokojená. „Jsem rád, že se mi povedlo přesvědčit koaliční kolegy, aby se smlouva změnila. Amazon ale také ještě musí jasně deklarovat, že pracovní místa budou opravdu primárně pro obyvatele Brna a Jihomoravského kraje, 1500 zaměstnanců z Balkánu nezaměstnanost v České republice nevyřeší. Společnost už toto přislíbila na posledním jednání zastupitelstva. Doufám, že to potvrdí," komentoval radní a předseda klubu zastupitelů ODS Libor Šťástka.

Regionální šéf CTP Tomáš Budař považuje středeční rozhodnutí za dobrou zprávu. Podmínka na zaměstnávání přednostně Jihomoravanů se mu však zdá těžko splnitelná. „Nevím, jak to půjde ošetřit, třeba jen proto, že Amazonu tady projekt pomohou rozjet manažeři z Německa. To je ale na jednání mezi společností a Brnem, my jako developer musíme pouze zaručit, že vznikne 1500 nových míst," řekl Budař.

Společnost Amazon se k projektu naposledy vyjádřila na zastupitelstvu 14. února, kdy nevyloučila další jednání. „Informujeme je o tom, že rada dodatek schválila. Doufáme, že si vyberou Brno i přesto, že na Slovensku jim otevírají cestu. Logistické centrum Amazonu tam totiž označili za strategicky významnou stavbu, což podle tamních zákonů umožňuje rychlejší schvalování potřebných povolení," upozornil Budař.

Na Amazon se v nejbližších dnech obrátí i primátor Onderka. „Ubezpečím se, že stále chtějí do Brna přijít, protože očekávám, že se mě na to budou všichni zastupitelé ptát," dodal Onderka.