VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

31.3.2018

Spory zemědělce s Agrofertem: Traktorista napadl a škrtil mého syna, tvrdí Rada

Znojemsko – Fyzické napadení syna soukromého zemědělce Bohumíra Rady prošetřují znojemští policisté. Zjistil to Znojemský deník Rovnost. Policie tuto skutečnost potvrdila. „Přijali jsme trestní oznámení o údajném fyzickém napadení muže u Boskovštejna. Případem se zabýváme,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

31.3.2018

Záchrana Standy a netopýrů, tráva na Borech a roztančený Děčín: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 29.–30. března 2018.

30.3.2018

Velikonoce v zoo: lidé si vyfoukli píšťalky a zažili krmení orlů bělohlavých

Brno /VIDEO/ - Zoologická zahrada se proměnila ve velikonoční procházku. Cestu mezi výběhy zvířat lemovaly barevné mašle. Dozvědět se něco o orlech bělohlavých nebo zahlédnout malé lvíčky přišly do brněnské zoologické zahrady v pátek rodiny s dětmi.

30.3.2018

Komerce zastřela pravý význam Velikonoc, upozorňuje moutnický farář Strouhal

Moutnice – Pro někoho znamenají pouhé dny, kdy nemusí chodit do práce. Další je zase vnímají jako lidové veselí, mrskačku, příležitost k setkávání a hodování. Velikonoce ale znamenají mnohem víc. „Jde o největší křesťanské svátky v roce, které mají mnohem hlubší význam než jen lidové veselí. To je taková třešnička na dortu, které se křesťané nevyvarují, protože je hezká a příjemná. Ve skutečnosti je taková zábava ale až druhořadá. Velikonoce jsou totiž svátky připomínající události, kdy nás Ježíš zachránil,“ připomíná farář z Moutnic na Brněnsku René Václav Strouhal.

30.3.2018

Nový dinosauří model měří třicet metrů

Vyškov – Podle vědců dosahoval třiatřiceti až devětatřiceti metrů délky. Je tak jedním z největších dosud objevených dinosaurů v historii. Argentinosaurus, známý také jako Argentinský ještěr, žil zhruba uprostřed křídy asi před šestadevadesáti miliony let. Model obrovského kolosu ve čtvrtek poprvé přivítal návštěvníky ve vyškovském dinoparku.

29.3.2018

Výbuch granátu a mrtvý voják: vyšetřování případu trvá už víc než půl roku

Vyškov - Výbuch granátu v areálu vojenské akademie ve Vyškově zabil jednoho člena vojenské policie, druhého zranil. Událost, která se stala v polovině září loňského roku a o které Deník Rovnost informoval jako první, není ani po víc než půl roce uzavřená.

29.3.2018

Svou kraslici si poznám, říká malérečka. Nejraději má Havla s koulí na noze

Znojmo - Tisíce kraslic vytvořila za téměř padesát let tvůrčí práce znojemská malérečka Olga Filová. Část z kraslic zůstalo v její soukromé sbírce.

29.3.2018

Děti budou v zoo hledat tisíc vajec, dospělí si ze skla vyfouknou píšťalku

Jižní Morava /TIPY NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND/ - Podívejte se na zajímavé akce v regionu i blízkém okolí. Při prodlouženém velikonočním víkendu je z čeho vybírat.

29.3.2018

Maso, alkohol, vejce i EET. Je tu Zelený čtvrtek, den nákupního šílenství

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Obchodníci a hospodští ve čtvrtek před Velikonocemi evidovali přes 17 milionů EET účtenek – druhý nejvyšší počet v loňském roce.

29.3.2018

Zelené hamburgery i pivo. Nejvíc speciálu dělá Starobrno, skoro milion půllitrů

Brno /ANKETA/ – Brňané mohou opět po roce ochutnat zelené pivo. Velikonoční speciál si pro ně připravilo hned několik pivovarů.

29.3.2018

Velikonoční pivní speciály? Zelené, červené i s rozpuštěným čokoládovým zajíčkem

Jižní Morava – Vojtěch Bártek z Veselí nad Moravou na Hodonínsku má na Zelený čtvrtek jasný program. Půjde do hospody, kde čepují speciální zelené pivo. „Je stále oblíbenější a navíc i pro kamarády fotbalisty je příjemným zpestřením po tréninku,“ řekl. Právě dnes, na Zelený čtvrtek, hospodští v jihomoravském příhraničí očekávají pořádný nápor. Kromě zelené piva nabídnou řadu velikonočních speciálů.

28.3.2018

Přehlídka amatérských třicátnic a řecké speciality ve školní jídelně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 27. února 2018.

28.3.2018

Jaderské moře bude v létě o něco blíž. Spoje posílil RegioJet i FlixBus

Brno /ANKETA/ – Povečeřet slávky na víně, nachystat bronz a odpočinout si jezdí do Chorvatska Brňanka Linda Vondálová už několik let. Z cesty autem má obavy, proto raději cestuje autobusem. „Sedačky jsou pohodlné, delegát k večeru většinou pustí film a noc téměř celou prospím. Pravidelný spoj do Splitu je dobrý nápad. Mohl by jezdit i častěji, než dvakrát týdně,“ sdělila.

28.3.2018

Ochromený Slavkov: chodce trápí zvýšený provoz, řidiči stojí v kolonách

Slavkov u Brna /FOTOGALERIE/– Obyvatelce Špitálské ulice ve Slavkově u Brna na Vyškovsku Marcele Krčkové trvá nyní někdy až deset minut, než se jí podaří přejít na protější chodník. Místem totiž už týden vede objížďka kvůli opravě obchvatu na silnici I/50. „Přechod máme jen u hřbitova a v zatáčce, takže je to nebezpečné. Provoz se zvýšil několikanásobně,“ postěžovala si žena.

27.3.2018

Pády z výsluní: z mocných politiků se stali opět obyčejní lidé

Jižní Morava - Minulý týden oznámil po dvaadvaceti letech svůj odchod z poslanecké sněmovny Bohuslav Sobotka. Mandátu se vzdá ke konci března. Není jediný, kdo z vrcholných jihomoravských politiků sněmovnu opustil. Rozhodování o budoucnosti České republiky vyměnil za zaměstnání a koníčky i bývalý hejtman Michal Hašek.

26.3.2018

Rumunský Blue Air z Brna létat nebude. Kraj ukončil se společností spolupráci

Brno – Rumunská společnost Blue Air z brněnského letiště létat nebude. Po neshodách při jednání se zástupci Jihomoravského kraje rozhodli spolupráci s dopravcem ukončit.

26.3.2018

Rok fungování Filmové kanceláře? Natáčelo se často nakonec jinde než v Brně

Brno - Jednali o desítkách filmových projektů, uskutečnit se jich podařilo jen minimum. Přesto jsou lidé z Filmové kanceláře Brno s prvním rokem její existence spokojení. Pomohli například vzniku minisérie Marie Terezie, seriálu Romanovci nebo celovečernímu filmu Skleněný pokoj.

26.3.2018

Nejezte maso, nepijte mléko, hlásali před bučovickými jatkami. Na podporu zvířat

Bučovice – Nejezte maso, zastavte násilí, nepijte kravské mléko! Takové výzvy měli na transparentech demonstranti, kteří se v pondělí ráno sešli před jatkami v Bučovicích na Vyškovsku. Aktivisté chtěli protestem upozornit na krutost, kterou podstupuje dobytek určený k porážce. „Podmínky při převážení prasat jsou nevyhovující, zvířata jsou často pokousaná, dokonce na sebe útočí,“ řekl svolavatel akce Lukáš Vincour.

26.3.2018

Pes si zasekl hlavu v plastové trubce. Z roury ho vysvobodila až horda vazelíny

Brno /VIDEO/ – Na pomoc fence, která koncem minulého týdne uvízla hlavou v půlmetrové trubce z tvrdého plastu, vyrazili do zahrádkářské kolonie v Novém Lískovci brněnští strážníci. Psa nakonec vysvobodili až veterináři s vazelínou.

26.3.2018

Reprezentují obec ve sportu, podporu ale nedostanou. Nejsou totiž místní

Pustiměř – Tři děti Vyškovana Dalibora Cibulky reprezentují Pustiměř pod hlavičkou tamní tělovýchovné jednoty v lezeckých soutěžích. Jak podotýká, vždy úspěšně. Podle hospodářky jednoty Evženie Judasové ale představitelé obce malé sportovce při rozdělování peněz opomíjí. Důvod? Nejsou z Pustiměře a tak nevyhovují směrnici.

25.3.2018

Zemřel autor Janáčkovy opery, Ronda a dalších. Ivanu Rullerovi bylo 91 let

Brno – Sledoval, jak se mění jeho rodné město, k mnoha jeho proměnám přispěl svými stavbami. Zemřel brněnský architekt Ivan Ruller. Byl autorem významných brněnských staveb jako je Janáčkova opera, hala Rondo nebo pavilon E brněnského výstaviště. Spolupracoval s dalšími významnými architekty, jako byl Bohuslav Fuchs nebo Bedřich Rozehnal. Ve své práci neustával ani poté, co oslavil devadesáté narozeniny.

25.3.2018

Náměstek Mrázek: Za Hollana důležité projekty moc nepokročily

Brno - Dlouhodobé neshody kvůli vedení resortu dopravy nakonec vedly ke změně náměstka brněnského primátora, který oblast ve městě vedl. Brněnským zastupitelům vadila zdlouhavost přípravy rezidentního parkování i neúspěšné půlroční výběrové řízení na vedoucího odboru. „Je snazší, když městskou dopravu i investice řídí jeden člověk. Ve věcech týkajících se dopravní infrastruktury je potřeba zvýšená koordinace,“ říká o převzetí resortu náměstek Richard Mrázek v rozhovoru pro Deník Rovnost.

24.3.2018

Lyžařská sezona? Nižší zájem lyžařů i špatné počasí

Jižní Morava - Když bylo tepleji, sníh tál. Při velkých mrazech se zase tvořily ledové krusty a lyžařům se nechtělo na svah. Majitelé lyžařských areálů s končící sezonou moc spokojení nejsou. Hodnotí ji jako průměrnou v návštěvnosti, náklady ale měli vyšší než loni. Některé sjezdovky kvůli počasí vůbec neotevřely.

23.3.2018

Jihomoravský babyboom: porodnice hlásí nejvíc dětí za posledních dvanáct let

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/- Protože dítěti hrozily zdravotní problémy, rozhodla se Marie Vlčková z Brna porodit v péči lékařů Fakultní nemocnice Brno. „Kvůli možným komplikacím mi je doporučila doktorka. Nemůžu si stěžovat, vyšli mi vstříc a vše nakonec dopadlo bez problémů,“ svěřila se. Podobně jako její dceři pomohli jihomoravští lékaři na svět rekordním čtrnácti tisícům dětí. Bylo to nejvíce za posledních dvanáct let.

AKTUALIZOVÁNO
23.3.2018

Chřipka polevuje, hygienici zrušili v nemocnicích na jihu Moravy zákaz návštěv

Jižní Morava – Krajští hygienici v pátek dopoledne zrušili po více než měsíci doporučení k zákazu návštěv na odděleních nemocnic či v domovech pro seniory. Nakažených chřipkou a respiračními nemocemi totiž na jižní Moravě ubylo. „Riziko vzniku sporadických onemocnění chřipkou však stále trvá,“ doplnila Renata Ciupek z protiepidemického odboru krajské hygienické stanice.

23.3.2018

Mandlovice poteče na slavnostech proudem. Jedlíci poměří síly nad koláčem

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Jídla z mandlí, pálenka mandlovice i návštěva mandloňových sadů. Pestrý program, jehož společným jmenovatelem je mandle, zažijí návštěvníci sedmého ročníku Slavností mandloní a vína. Na Dukelském náměstí v Hustopečích začínají v sobotu v devět hodin dopoledne.

23.3.2018

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

22.3.2018

Moravský kras zaplnili záchranáři. V soutěži si vyzkoušeli i záchranu v jeskyni

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Nedýchá, zahajuji masáž srdce, nabijte defibrilátor, hlásí lékařka u člověka, kterého hasiči právě vytáhli ze závalu v Kateřinské jeskyni. Naštěstí je zával v Moravském krasu pouze vymyšlený a místo opravdového pacienta křísí tým jihomoravských záchranářů figurínu. Plní jeden z úkolů v soutěži záchranářů zvané Malá jihomoravská Rallye Rejvíz.

22.3.2018

Bohuslav Sobotka končí v politice: Je na čase jít v profesním životě dál

/VIDEO, ANKETA/ Bývalý český premiér a dlouholetý předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka se rozhodl udělat to, co je v místních poměrech značně neobvyklé. Aniž by ho někdo nutil, nebo vybízel, složí poslanecký mandát a z vrcholné politiky odejde. ČSSD ale neopouští, zůstane řádovým členem. O svém rozhodnutí veřejnost informoval na svém facebookovém profilu. Ihned poté poskytl Deníku jako prvnímu osobně rozhovor.

22.3.2018

Tresty pro důchodce-únosce a dopadení lupiče-cyklisty: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. března 2018.

AKTUALIZOVÁNO
21.3.2018

Láska z doby bronzové. Archeologové ve Vyškově vykopali kostru ženy s dítětem

Vyškov - Minulost skrývá mnoho nepoznaných tajemství. Jedno z nich objevili pracovníci oddělení archeologických objevů ve Vyškově. V průmyslové zóně na Nouzce nalezli pohřbenou ženu, která k sobě tiskne malé dítě. Nález má pocházet až ze starší doby bronzové, kostry jsou tedy podle odborníků staré tisíce let. Dané období totiž na území České republiky trvalo od roku 2 300 př.n.l. do roku 1 600 př.n.l.

21.3.2018

Kraj se ponoří do velikonočního veselí. Chorvaté darují Brnu dvoumetrové vejce

Jižní Morava /ROZHOVOR, INFOGRAFIKA/ - I když jsou velikonoční trhy podle etnologů spíše novodobou zábavou, na jižní Moravě si v posledních letech našly příznivce. I letos tak mnohá místa zaplní stánky prodejců, u kterých lidé seženou kraslice či velikonoční výzdobu.

20.3.2018

Recyklace baterií? Jihomoravané jsou přeborníci, odevzdali jich přes tři sta tun

Jižní Morava - Více než tři sta tun použitých baterií odevzdali loni lidé na jižní Moravě. Mezi všemi kraji České republiky je to nejlepší výsledek. Oproti roku 2016 se jedná o nárůst o pětatřicet procent.

20.3.2018

Brněnští vědci vyvinuli unikátní gel. Pomůže při léčbě rakoviny

Brno – Pomoci při léčbě popálenin, hojení zlomenin nebo zefektivnit léčbu rakoviny. To vše umí nový hydrogel, který vynalezli vědci brněnského výzkumného centra Ceitec. Jeho autoři doufají, že se bude za pět až deset let využívat v praxi.

17.3.2018

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

16.3.2018

Chřipka ohrožuje hlavně starší lidi. Na jihu Moravy na ni zemřelo šest nemocných

Jižní Morava /ANKETA/ – Šest lidí už na jižní Moravě zemřelo kvůli chřipkové epidemii. Dalších třicet leží podle informací České televize s vážnými problémy v nemocnicích. Nakažených je nyní v kraji přes šestadvacet tisíc. V nebezpečí jsou hlavně starší lidé.

16.3.2018

Zdravotnictví hrozí kolaps. Podle děkanů lékařských fakult chybí peníze

Brno – Nedostatek peněz na vzdělávání budoucích zdravotníků do dvou let způsobí kolaps zdravotnictví, varují děkani lékařských fakult. Lékaři a sestry už teď chybí i v nemocnicích, v Brně jich shání desítky.

16.3.2018

Sobota bude na jihu Moravy zelená. Svatého Patrika oslaví lidé nad pivem

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ – Rytmy irské hudby v sobotu rozezní jihomoravské hospody a bary. Tmavé pivo a whiskey poteče proudem a celý svátek svatého Patrika bude doprovázet zelená barva.

16.3.2018

Vyškovský stadion: lidé volají po centimetrech, led neplní požadavky hokejistů

Vyškov – Novému stadionu za 138 milionů korun ve Vyškově něco chybí. Je to tři a půl centimetru ledu v šířce hřiště, které má mít šestadvacet metrů. Na zdánlivě drobnou odchylku teď poukazují lidé na sociální síti Facebook. Podle nich plocha neplní požadavky pro profesionální hokej. „Vypadá to na nejdražší kluziště široko daleko,“ napsala například Ivana Šrámková.

15.3.2018

Sanitkou do nemocnice mimo kraj? Problémům zamezí tři sta nových lůžek

Brno – Problém s umisťováním pacientů v nemocnicích v Brně má vyřešit navýšení počtu sociálních lůžek o tři stovky míst. Ve čtvrtek se na tom shodli zástupci jihomoravské záchranné služby a brněnských nemocnic spolu s náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou.

15.3.2018

Protest studentů Vyjdi ven: náměstí Svobody zažilo Československé jaro 2018

Brno /VIDEOANKETA, REPORTÁŽ/ – Zapálené proslovy, hlasitý výskot, potlesk a dunivé zvuky bubnů se nesou prosluněným náměstím Svobody v Brně. Patnáct set studentů a jejich učitelů sem ve čtvrtek v pravé poledne přišlo stávkovat proti porušování ústavy nejvyššími představiteli vlády.

15.3.2018

Tanec místo peněz? Banka prodává "Domeček", kdysi slavný hotel v centru Znojma

Jižní Morava - Zastupitele ve Znojmě čeká vážné rozhodnutí. Spořitelna městu nabízí svou pobočku, kdysi slavný hotel. Historický dům loni koupili i v Mikulově na Břeclavsku.

15.3.2018

Brno má pod Špilberkem největší přírodní zahradu v republice. I díky poníkům

Brno – Do oficiálně uznané přírody to nově Brňané nemají daleko. Odborníci totiž ocenili speciálním certifikátem park pod Špilberkem, který získal titul přírodní zahrada. K získání ocenění správcům pomohli i poníci.

15.3.2018

Zkrat naštvaného řidiče. Na dálnici vybržďoval kamion, ten do něj naboural

Břeclavsko /VIDEO/ – Nepřiměřená reakce se prodraží řidiči osobního auta, který na dálnici D2 na Břeclavsku opakovaně brzdil před jedoucím kamionem. Muž agresivně reagoval na předchozí manévr nákladního auta. Situace skončila nehodou, při níž kamion zezadu naboural auto.

15.3.2018

Hrozí zřícením, bourání ale nebude. Z chátrajícího Měšťanského domu je památka

Slavkov u Brna - Žádné bourání nebude. Takový vzkaz vyslalo ministerstvo kultury do Slavkova u Brna na Vyškovsku. Měšťanský dům v tamní Husově ulici prohlásilo za kulturní památku. Město přitom chtělo budovu, která se může každým dnem zřítit, už loni zbourat. Proti rozhodnutí se odvolá.

15.3.2018

Rekordní Vojtkův Obraz pravdy vytvořilo 601 lidí. Včetně jedné Vietnamky

Břeclav – Barevné vlnovky, rovné čáry a kruhy obklopené stovkami podpisů tvoří dohromady dílo, které vznikalo více než rok v břeclavské Galerii 99 manželů Antonína a Jitky Vojtkových. Tah štětcem při jeho tvorbě udělalo celkem 601 lidí. I díky tomu se Obraz pravdy, jak mu říkají, dostal do zápisu České knihy rekordů. „Nic podobného jsem doposud ještě nikde v republice neviděl,“ zmínil komisař z agentury Dobrý den, který rekord zapsal, David Rafaj.

15.3.2018

Brutalita v autobuse, odchod prasat a jarmark neziskovek: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 14. března 2018.

15.3.2018

Veletrh Prodítě poradí s poporodním cvičením nebo dětskou kosmetikou

Brno – Na hračky, dětský nábytek nebo třeba módu pro děti i jejich rodiče láká od čtvrtečních devíti hodin dopoledne na brněnské výstaviště veletrh Prodítě. Kromě stánků se zbožím připravili organizátoři program pro děti i dospělé.

14.3.2018

Psi, kteří přežili, a kanec, který zavřel Stromovku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 13. února 2018.

13.3.2018

Tuny jídla a miliardy korun rodičů v koši. Škola chce bojovat proti plýtvání

Jižní Morava - Do boje proti plýtvání jídlem se zapojili v základní škole na Znojemsku. Podle odhadů pracovníků školních jídelen děti vyhazují až třetinu připravených jídel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT