Na akci mezi sebou tradičně soutěžily dětské kapely ve třech věkových kategoriích. „V posledních letech jsme Portu pořádali v různých obcích. Letos jsme se konečně vrátili do sálu Hostince u studny, kde se akce dříve pravidelně konala,“ pochvalovala si jedna z pořadatelek Eva Janošková.

Do soutěže se původně přihlásilo patnáct hudebních uskupení. „Tři kapely nakonec účast odřekly kvůli chřipce,“ dodala Janošková. K vidění byly školkou povinné děti i zkušení náctiletí hudebníci. „My jsme na Portě poprvé. Hrajeme spolu zhruba půl roku a přijeli jsme z Blanska. Naši členové mají třináct až šestnáct let,“ řekla po vystoupení zpěvačka kapely I'm voice Magdalena Bláhová.

Vystoupení blanenské šestice si vysloužilo obrovský potlesk a muzikanti si nakonec odnesli vítězství v kategorii starší účastníci. V kategorii mladších zvítězila kapela Dvojitý ešus a mezi oddíly se radovalo uskupení z tábornického oddílu Stopa.

„Myslím, že to děti pořád baví. Rozhodně soutěžících stále přibývá. Už se však tolik nesoustředíme na folk. Hudební skupiny zde hrají různé žánry,“ řekla závěrem pořadatelka Janošková.

V neděli po poledni se v zatopeném lomu v Šošůvce sešli otužilci. Účastnily se i dvě známé osobnosti.
Plavali ve dvoustupňové vodě. Otužováním se vyhýbám chřipce, řekl herec Nový