Jejich polky a valčíky oslovily zejména starší generaci posluchačů. „Řadě lidí se tento kanál nelíbí a říkají, že se tam hrají šílené odrhovačky. My hrajeme vlastní písničky na lidovou notu. A tady ty řeči neřešíme. Doma mám haldu dopisů od lidí, které naše skladby chytly za srdce. A to je pro mě směrodatné," říká vedoucí skupiny Pavel Krška z Černé Hory.

Skupina se v tomto složení objevila na televizních obrazovkách loni koncem dubna. A za tu dobu už stihla vydat tři cédéčka. „Už v minulosti jsem se pokoušel vlastní písničky udat v rozhlase, ale neuspěl jsem. Vydal jsem i cédéčko, ale nechytlo se to. Teď je to jiné. Je to úžasný pocit, když se písničky, co hrajeme, lidem líbí," dodává Krška.

Zdroj: Youtube

Trojice hudebníků hrála na Blanensku v různých kapelách a znají se dlouhá léta. Miroslav Hrdlička byl například v minulosti členem známé letovické kapely Stopa. Krška byl zase šestadvacet let bubeníkem, zpěvákem a frontmanem tancovačkové kapely Vermona. „Hráli jsme bigbít, pop a taneční hudbu. Co zrovna frčelo," vzpomíná zanedlouho čtyřiašedesátiletý Krška.

Podle svých slov pak za bigbítem udělal po padesátce tlustou čáru a začal se učit hrát na heligonku. A také skládat vlastní písničky. Těch má Veselá trojka na kontě zatím téměř čtyřicet. „Teď jsme už všichni v důchodovém věku a hrajeme lidovky. Děláme vlastní písničky i texty a baví nás to," uzavírá Krška.

V pátek si mohou lidé Veselou trojku poslechnout v Městském kulturním středisku v Adamově. Koncert začíná o půl šesté večer. Už je však beznadějně vyprodán.