Kolem deváte hodiny ranní, se začaly v Rudici ozývat nejrůznější zvuky pekelných strojů. I přes nepřízeň počasí se dostavilo patnáct horkých favoritů. Několik bylo místních a jinak se sjeli z dalekého okolí.

Závody byly rozděleny do tří kategorií. Divácká soutěž, ve které se snažili závodníci zaujmout publikum. Jako druhý proběhl hlavní závod, ve kterém se museli účastníci dokázat poprat s velikými zatáčkami, kličkami mezi diváky, vyjetím kopce pozpátku a jinými zapeklitými nástrahami. Jako třetí následoval rychlostní závod do vrchu, ve kterém závodnici projižděli trať do velkého kopce. Všichni zúčastnění náročnou trať zvládli a nikomu se nic nestalo.

Prochladlí diváci se při fandění snažili zahřát popíjením horkých nápojů, většina sáhla i po alkoholu.
Atrakcí na Vehicle capu byla i početná rodina. Všichni její členové byli oblečeni v zelených maskáčích, stáli u zeleného velkého stroje. ,, Jsme tady již jedenáctým rokem. Skončili jsme už jako první, druzí i jako třetí. Bohužel stroj je velký a není příliš rychlý. Maximální rychlost je tak okolo šedesáti kilometrů za hodinu. Doma stroj používáme k tahání dřeva. Čekáme na povolení, abychom s traktůrkem mohli jezdit také po silnici ", prozradil tatínek syna, který závodil.

Na závodech se neobjevovaly jen traktůrky, ale divaci se mohli podívat i na jiné stroje. Například po domácku vyrobenou Tatru 4x4, kterou si vyrobil sám doma jeden z účastníků. Ten bohužel nezávodil, ale svůj stroj přivezl až ze Senetářova.
Další, co mohli diváci vidět, byly po domácku vyrobené motorky, které si doma sám sestavuje jeden z účastníků Vehicle capu z Olomučan.

Bylo opravdu se na co dívat, ale vzhledem k nepřízni počasí soutěž končila již po patnácté hodině.
Na zakončení akce vyhlásil ředitel závodů pan Vladislav Buchta výsledky ze všech tří kategorií. Pan Buchta pořádá Vehicle cup již jedenáctým rokem, tento ročník byl pravděpodobně pod jeho vedením poslední a má v úmyslu pomyslnou štafetu předat svému synovi Vladislavovi.

Výsledná listina sobotního Vehicle cupu 2008:
DIVÁCKÁ SOUTĚŽ:
1. Milan Šebela
2. Tomáš Kašpárek
3. Stanislav Miler
RYCHLOSTNÍ SOUTĚŽ:
1. Milan šebela
2. Vláďa Buchta
3. Tomáš Kašpárek
HLAVNÍ ZÁVOD:
1. Hynek Konečný
2. Igor Gottvald
3. Miroslav Skácel