Na festival letos podle její organizátorky Miloslavy Kocmanové přijedou i klienti zařízení z Brna, Nového Jičína a nově i Velkého Meziříčí. „Původně jsme festival začali organizovat jako hudební akci, ale dnes v jednotlivých vystoupeních účinkující zpívají, hrají na hudební nástroje, ale i tančí. Letos zahrají například na bubny, bonga a další bicí nástroje v rámci muzikoterapie," popsala Kocmanová.

Cíle festivalu jsou podle ní dva. „Jednak je to setkání zdravotně postižených lidí z regionu. Na festivalu se potkávají například bývalí spolužáci, kteří už odešli do zařízeních pro dospělé. Setkávají se tam i děti s dospělými. Mohou si předávat zkušenosti a i jednotlivá zařízení od ostatních čerpají inspiraci, co se kde jak dělá a co všechno se tam učí. Dalším smyslem festivalu je začlenění zdravotně postižených lidí do normální společnosti. Festiválek nám totiž zahajují žáci ze Základní školy v Rájci-Jestřebí," vysvětlila Kocmanová s tím, že celý festival prolínají vystoupení dětské hudební skupiny Kaštánci. „Na konci také Kaštánci všem účastníkům zahrají k poslechu a tanci na závěrečné taneční zábavě," řekla Kocmanová.

Diváky festivalu jsou podle ní především sami účinkující. „Je jich tolik, že zaplní téměř celý sál. Mnozí z nich přijedou také s rodiči. Dříve jsme festival pořádali v září v letním kině. Přesunuli jsme ho ale na listopad kvůli školám, které se chtěly také účastnit. Po prázdninách měly totiž velmi málo času na to, aby se svými žáky nacvičily nějaké vystoupení," vysvětlila Kocmanová.