„Slavnosti jsou založeny na tom, že kromě velkých hvězd vystupují na koncertech i místní hudební skupiny,“ řekla organizátorka Miroslava Strejčková s tím, že Hudební slavností zavítají do celkem deseti měst. Dalšími známými jmény mezi účinkujícími budou například kapely Hradišťan či Javory.

„My chceme přivést do menších měst a vesnic známější kapely. Jenže vysoké honoráře jsou velkou překážkou. Ale pokud se o honorář podělí víc obcí, tak to jde,“ přiblížila Strejčková.

Letovičtí vybrali jako předskokana Čechomoru tamní hudební kapelu Horkou jehlou. „O tom, že vystoupí právě oni, rozhodl podobný styl,“ vysvětlila vedoucí Městského kulturního střediska v Letovicích Eva Hejlová.

Výběr předskokana vždy záleží na městě nebo obci, kde se koncert Hudebních slavností koná. „Vždycky říkám, dejte si tam koho chcete, koho chcete prezentovat, kým se chcete pochlubit,“ doplnila Miroslava Strejčková.

Členové letovické skupiny Horkou jehlou už se pátečního koncertu nemohou dočkat. „Jsme rádi, že můžeme hrát před tak známou kapelou. Dáme do toho všechno a doufáme, že se lidem budeme líbit,“ slibuje Radek Musil z kapely.