Amfiteátr letního kina je pořadateli využívaný nejvíce. „V létě jej téměř každý víkend pronajímáme. Sezonu letos otevře hudební odpoledne s názvem Ticho nechceme, kde vystoupí i Lucie Bílá. Populární je i filmový víkend z ČSFD,“ konstatoval zástupce vedoucího kulturních zařízení města Boskovice Ivo Legner.

Největší kulturní událostí ve městě je Festival Boskovice. Jeho šestadvacátý ročník odstartuje pátého července. „Novinkou je, že hudební scénu zahájíme již první den festivalu,“ řekla za pořadatele Adéla Vojáčková.

Již po osmnácté se v Josefovském údolí konala akce nazvaná Slované na huti. Pořadatelé přiblížili návštěvníkům řemesla a život v raném středověku.
V kůži starých Slovanů. U Staré huti se sešli milovníci historie

Čtyřdenní akci pořádá pražský spolek Unijazz. Přední postava spolku Čestmír Huňát letos předal otěže festivalu Antonínu Kocábkovi, který je nový programový ředitel. Festival je od počátku multižánrový. Zaměřuje se na umělce z alternativní scény. Program doplní výstavy i divadlo. „Jedna z věcí, kterou akce přináší, je možnost představit méně známé interprety. Návštěvníci objeví umělce, o kterých dříve neslyšeli,“ řekl před časem zakladatel festivalu Čestmír Huňát.

Na loňský ročník do Boskovic dorazily čtyři tisíce návštěvníků. O návštěvě uvažuje i Jan Gerych z Brna. „Slyšel jsem jen chválu. Z letošního programu mne zaujalo vystoupení Jana P. Muchowa s kapelou,“ uvedl.

Minulé léto si ve městě odbyl debut i Festival seriálů. Druhý ročník pražští pořadatelé odvolali. „Ani v podstatě nesdělili důvod,“ uvedl Legner. Už v půlce srpna se můžou Boskovičtí těšit na nový hudební festival s názvem Boskofest. Koná se čtvrtého srpna. Na rozdíl od Festivalu pro židovskou čtvrť cílí na většinové publikum. Vystoupí ověření interpreti v čele s Michalem Hrůzou či zpěvačkou Debbi.

Babybox v boskovické nemocnici.
Šance pro odložené děti: Boskovice otevřely babybox u nemocnice