V úterý přijede do Blanska žijící legenda československé klasické kytary Milan Zelenka. „Je to jeden z průkopníků naší klasické kytary. Špička v oboru a přední koncertní kytarista, mimo to také skladatel. V Blansku zahraje španělské a latinskoamerické rytmy," upřesnil Pernica. Se Zelenkou se na pódiu vystřídá s kytarou Zuzana Šumpichová. A také Miloš Pernica. „Abych vzdal hold mistru Zelenkovi, zahraji jeho Variaci na krásné téma," pousmál se hudebník.

Druhý koncert s dalšími hudebníky chystá až na září. To v Dělnickém domě zahraje Michal Prokop Trio, které doplní místní formace HD Acoustic. „Michala Prokopa, Luboše Andršta a houslistu Jana Hrubého snad ani není potřeba představovat. Jsou to legendy našeho big beatu. My s HD Acoustic zahrajeme rockové skladby v akustické úpravě," poznamenal Pernica.

Sérii koncertů završí v listopadu vystoupení kytaristy Libora Janečka a formace PF Guitar Quartet. Permanentka na všechna vystoupení stojí pět set padesát korun. Za jednotlivé koncerty zaplatí zájemci sto šedesát korun v předprodeji a sto devadesát na místě.

V létě se Pernica chystá na natáčení pro rozhlas. Společně s boskovickou rodačkou, flétnistkou Hanou Budišovou Colombo. Ta dlouhodobě žije a koncertuje v Itálii.