BLANENSKO:

Festival Smrtfest
Kdy: od pátku 23. února do soboty 24. února
Kde: Kulturní centrum Prostor, Boskovice

Proč přijít: Festival Smrtfest se chystá v boskovickém kulturním centru Prostor. Již popáté otevře pro širokou veřejnost palčivá témata, s nimiž se v běžné konverzaci lidé spíše nesetkají. Na Smrtfestu se dva dny, letos 23. a 24. února, nemluví o ničem jiném než o smrti, a to z různých úhlů pohledu. Farářka Sandra Silná promluví o svojí zkušenosti s doprovázením, tématem sobotního diskusního kruhu bude i dobrovolný odchod ze života.

Zámecká zabijačka
Kdy: sobota 24. února od 10.00
Kde: v areálu Valea Caffé, Letovice

Proč přijít: Na zabijačkové speciality se mohou těšit lidé v Letovicích. V areálu Valea Caffé se totiž v sobotu 24. února uskuteční zámecká zabijačka. Ta odstartuje v deset hodin dopoledne a nabídne doprovodný program s cimbálovou muzikou Rozmarýn. Součástí akce bude i vyhodnocení soutěže "Letovická slivovice / pálenka 2024".

Dětský karneval
Kdy: neděle 25. února od 15.00
Kde: Dělnický dům Blansko

Proč přijít: Princezna, drak nebo čarodějnice. Kreativitě se meze nekladou, a tak mohou děti přijít na dětský karneval za svoji oblíbenou postavu. Oblíbený dětský karneval se od tří hodin odpoledne koná v blanenském Dělnickém domě. Návštěvníci se mohou těšit na písničky a tanečky s Veseluškou, mini disco i soutěže. Občerstvení bude zajištěno, cena vstupného je 150 korun. Děti do 2 let zdarma.

Ples sportovců
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Sokolovna, Velké Opatovice

Proč přijít: Velké Opatovice ožijí poslední únorovou sobotu plesem sportovců. Ten začíná v osm hodin večer. V místní sokolovně k tanci a poslechu zahraje skupina Eminence Rock. V deset hodin večer se lidé mohou těšit na vystoupení parkurové skupiny TJ Rytmus Boskovice. Chybět nebude bohatá tombola i občerstvení.

BRNĚNSKO:

Slavnosti moravského uzeného
Kdy: od soboty 24. února do neděle 25. února
Kde: hrad Veveří u Brna

Proč přijít: Klobásy ze stromů klobásovníků, teplé domácí uzené přímo z udírny a míchaný nápoj s vůní salámu - to vše a mnohem více zažijí návštěvníci jubilejních desátých Slavností moravského uzeného na hradě Veveří poslední únorový víkend. Program nabídne vybrané rodinné malé uzenářské podniky, které budou soutěžit o titul krále uzenářů.

Zdroj: Youtube

Maskování zvířátek aneb Maškarní bál v Zoo Brno
Kdy: sobota 24. února od 14.00
Kde: Zoo Brno

Proč přijít: Na maškarní bál láká poslední únorovou sobotu Zoo Brno. Odpoledne zde bude patřit nápaditým maskám a pořádné zábavě. Tradiční oblíbená akce s Brněnskými písničkovými tetinami, Matyldou a Klotyldou, proběhne od 14 hodin v přednáškovém sále správní budovy zoo. Platí se pouze vstupné do zoologické zahrady. „Děti mohou přijít ve zvířecích maskách,“ informují pořadatelé.

Zdroj: DENÍK/Jana Vondrová

Den otevřených dveří v Arboretu Řícmanice
Kdy: sobota 24. února od 9.30
Kde: Arboretum Řícmanice

Proč přijít: Arboretum Řícmanice otevře v sobotu 24. února své dveře. Návštěvníci tak zažijí jedinečnou příležitost prohlédnout si v doprovodu odborníků tamní výjimečnou sbírku exotických jehličnanů. Připraveny budou také hry pro děti a pestré občerstvení. Den otevřených dveří začíná v

33. Společenský ples – Brno Židenice
Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Dělnický dům, Brno-Židenice

Proč přijít: V židenickém kulturním domě se v sobotu 24. února uskuteční společenský ples. Letos se bude jednat již o 33. ročník. K tanci a poslechu zahraje orchestr Polenský Big Band. Celým večerem provede Viktor Janč. Kromě bohatého programu se návštěvníci mohou těšit i na speciálního hosta, a to na zpěvačku Ilonu Csákovou.

BŘECLAVSKO:

Jazzový večer ve Valtickém Podzemí
Kdy: sobota 24. února
Kde: Valtické Podzemí

Proč přijít: Užít si jazzový večer a podzemní zážitkovou turistiku v unikátním labyrintu historických vinných sklepů mohou lidé ve Valticích. Za hudebního doprovodu návštěvníci ochutnají speciality Valtického Podzemí a vína z vinařství. Pořadatelé doplňují, že rezervace je nutná.

Zdroj: Youtube

Sraz stárků
Kdy: sobota 24. února od 17.00
Kde: Sokolovna Velké Pavlovice

Proč přijít: Beseda s bohatým kulturním programem a taneční zábavou se uskuteční poslední únorovou sobotu ve Velkých Pavlovicích. K tanci i poslechu zahraje všem co mají rádi místní folkór a tradice cimbálová muzika Lašár a dechová hudba Zlaťulka.

HODONÍNSKO:

Reprezentační ples města Kyjova
Kdy: pátek 23. února od 20.00
Kde: Městské kulturní středisko Kyjov

Proč přijít: Město Kyjov pořádá Reprezentační ples, kam jsou zváni všichni příznivci společenských akcí. Atmosféru akce hudebně podtrhne Marathon Band Dušana Mathona a cimbálová muzika Jury Petrů. Jako speciální host dorazí zpěvák Václav Noid Bárta. „Program obohatí také LED light show a ani tentokrát nebude chybět ochutnávka vín a bohatá tombola.

Dětské šibřinky
Kdy: neděle 25. února od 14.00
Kde: Sokolovna Bzenec

Proč přijít: Bzenec zve poslední únorovou neděli na dětské šibřinky. Akce odstartuje ve dvě hodiny odpoledne. Na děti bude čekat herna i tombola. Návštěvníci se mohu těšit i na lahodné občerstvení. Konec je naplánovaný na čtvrtou hodinu odpolední.

VYŠKOVSKO:

Den pro rodinu aneb Den otevřených dveří u koní
Kdy: sobota 24. února od 10.00
Kde: Šafářský dvůr, Vyškov

Proč přijít: Piafa Vyškov pořádá poslední únorovou sobotu akci s názvem Den pro rodinu aneb Den otevřených dveří u koní. Lidé mohou od deseti hodin dopoledne přicházet do Šafářského dvora, kde je čeká interaktivní program, jako jsou hry, výtvarná dílnička i možnost svezení na koni. Pořadatelé doporučují s sebou pohodlné teplé oblečení a pevnou obuv.

Městský ples města Rousínov
Kdy: sobota 24. února od 19.30
Kde: Kulturní dům Záložna, Rousínov

Proč přijít: Město Rousínov zve na sedmý městský ples. Ten se uskuteční v kulturním domě Záložna v sobotu 24. února. Společenská akce odstartuje o půl osmé večer slavnostní polonézou. Programem provede moderátor a herec Vilém Čapek. Zahraje kapela Blue Band Company.

ZNOJEMSKO:

Koncert: Jan Bendig a Lucie Bikárová
Kdy: pátek 23. února od 18.00
Kde: KD Dukla Znojmo

Proč přijít: Známý zpěvák Jan Bendig společně s Lucií Bikárovou navštíví konferenční a společenské centrum Znojmo. Dorazí v pátek 23. února a předvedou show plnou energie.

Zdroj: Youtube

Country bál
Kdy: sobota 24. února od 19.00
Kde: Sokolovna Dobšice

Proč přijít: Taneční zábavu si užijí v sobotu 24. února lidé v Dobšicích. V místní sokolovně se totiž bude konat country bál. K poslechu a tanci zahraje kapela Jaksepatří a Tomtones. Předtančení zajistí taneční skupina Zuzana. Vstupné na místě je 200 korun.