BLANENSKO:

Kostýmové prohlídky v Punkevních jeskyních
Kdy: sobota 2. března od 9.30
Kde: Punkevní jeskyně v Moravském krasu

Proč přijít: Kostýmovými prohlídkami ožijí Punkevní jeskyně v Moravském krasu první březnovou sobotu. Na návštěvníky čekají nejrůznější postavičky, od vodníků, přes netopýry, až po pravěké lovce a lovkyně. Průvodci v tento den vymění své firemní bundy za stylové převleky a zábavně-vzdělávací formou provedou všechny zájemce jeskyněmi. „Přijďte si tedy podat ruku třeba s netopýrem, svézt se na lodičce jménem Titanic, nebo na lodičce řízené samotným vodníkem," zvou organizátoři.

Punkevní jeskyně navštíví vodník nebo lovci. Konat se budou kostýmové prohlídky
Punkevní jeskyně navštíví vodník nebo lovci. Konat se budou kostýmové prohlídky

22. reprezentační ples
Kdy: pátek 1. března od 20.00
Kde: Dělnický dům, Blansko

Proč přijít: Dělnický dům už po dvaadvacáté ožije tradičním reprezentačním plesem. Lidé se mohou těšit na bohatou tombolu i na skupinu Akcent, která večerem bude hudebně provázet. Cena vstupenky s místenkou je 300 korun. „Výtěžek bude věnován na podporu akcí pro děti,“ doplňují organizátoři.

Transformers show
Kdy: neděle 3. března od 10.00
Kde: Dělnický dům Blansko

Proč přijít: Na show gigantických robotů mohou zájemci vyrazit do blanenského dělnického domu. Děti i dospělí spatří tváří v tvář realistické roboty Transformers jako z filmového plátna. Pořadatelé doplňují, že měří neuvěřitelných 2,9 metrů, mluví a při show střílí z obřího kouřového kanonu. S každým dítětem se pak osobně setkají a na památku vyfotí.

Zdroj: Youtube

BRNĚNSKO:

VIDA! Roboti
Kdy: sobota 2. března od 10.00
Kde: Zábavní vědecký park VIDA!, Brno

Proč přijít: Roboti zamíří do zábavního vědeckého parku VIDA!. Návštěvníci zažijí v sobotu 2. března od deseti hodin dopoledne nevšední přehlídku robotů, ale také workshopy a dílny pro děti. Letošní novinkou je workshop s experty na umělou inteligenci. Lidé si mohou také popovídat s oblíbeným robotem Pepperem nebo robotickou recepční. „Do světa kyberprostoru vás vtáhne show s pokusy Oskar a 3D bratři,“ doplňují organizátoři.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Karneval – vzhůru do Vesmíru
Kdy: neděle 3. března od 10.00
Kde: na Louce na Vinohradech, Brno

Proč přijít: Tančit, soutěžit a hrát hry se budou na pestrobarevném karnevalu na Louce na Vinohradech v Brně. V neděli 3. března si děti v maskách užijí vesmírnou zábavu. Karneval se bude konat ve dvou časech. Poprvé odstartuje v deset hodin dopoledne do pravého poledne. Ve druhém čase započne ve čtyři hodiny odpoledne a potrvá do šesti hodin.

Motosalon
Kdy: od čtvrtka 29. února do neděle 3. března
Kde: Brněnské výstaviště

Proč přijít: Mezinárodní veletrh motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení čeká na návštěvníky na brněnském výstavišti. Po celý první březnový víkend zažijí lidé atraktivní doprovodný program, doprovázený známými tvářemi. Veletrh totiž podporují osobnosti z motocyklové branže, kaskadéři, závodníci i špičkoví instruktoři motoškoly. „Patrony letošního ročníku jsou herci, oba milovníci motorek, David Matásek a Vladimír Polívka,“ doplňují pořadatelé.

Zdroj: Youtube

Lužánecko-lanáčový ples
Kdy: sobota 2. března od 19.30
Kde: Lužánky - středisko volného času, Brno

Proč přijít: Plesoví nadšenci mohou první březnovou sobotu zavítat na 8. ročník Lužánecko Lanáčového plesu. Na návštěvníky čeká večer plný tance na hudbu od kapely Sígři a dobré jídlo od Klubu cestovatelů. Součástí bude také bohatá tombola, pestrý doprovodný program a tradiční půlnoční překvapení.

BŘECLAVSKO:

Výstava vín Charvátská Nová Ves
Kdy: sobota 2. března od 10.00
Kde: Sokolovna, Charvátské Nová ves

Proč přijít: Na tradiční výstavu vín se mohou těšit lidé v Charvátské Nové Vsi. Ta se bude nést v duchu koštování vín. K doplnění atmosféry zahraje cimbálová muzika Lašár z Velkých Pavlovic. Vstupné na akci je 450 korun. V ceně je zahrnutá volná degustace, katalog a sklenička.

Transformers show
Kdy: neděle 3. března od 17.00
Kde: Kino Koruna, Břeclav

Proč přijít: Na show gigantických robotů mohou zájemci vyrazit do Kina Koruna v Břeclavi. Děti i dospělí spatří tváří v tvář realistické roboty Transformers jako z filmového plátna. Pořadatelé doplňují, že měří neuvěřitelných 2,9 metrů, mluví a při show střílí z obřího kouřového kanonu. S každým dítětem se pak osobně setkají a na památku vyfotí.

Zdroj: Youtube

VII. Reprezentační společenský ples
Kdy: sobota 2. března od 19.30
Kde: Hotel Galant, Mikulov

Proč přijít: Mikulov již po sedmé ožije tradičním společenským plesem. Ten se uskuteční v Hotelu Galant. Slavnostní zahájení je naplánované na 19.30. K tanci a poslechu zahrají Vetry z jihu. Cena vstupenky je 750 korun.

HODONÍNSKO:

Výstava vín v Čejči
Kdy: sobota 2. března od 12.00
Kde: Sokolovna, Čejč

Proč přijít: Na výstavu vín z Čejče a nejbližšího okolí mohou lidé zavítat první březnovou sobotu. Pořadatelé očekávají více než 400 vzorků vín od místních vinařů a dalších vinařských obcí. Chybět nebude občerstvení i doprovodná cimbálová muzika Mladí z Čejče.

Dětský karneval v Prušánkách
Kdy: neděle 3. března od 15.00
Kde: Kulturní dům Prušánky

Proč přijít: Junák Mikulčice zve všechny děti a jejich rodiče na dětský karneval. Ten se koná první březnovou neděli v Prušánkách. Účastníci se mohou těšit na spoustu hudby, tance, soutěží, her, cen, malování na obličej i oblíbenou cukrárnu. Vstupné na akci je dobrovolné.

VYŠKOVSKO:

Dětský karneval - Klauni z Balónkova
Kdy: neděle 3. března od 15.00
Kde: Společenské centrum Bonaparte, Slavkov u Brna

Proč přijít: Klauni za Balónkova dorazí první březnovou neděli do Slavkova u Brna. Společenské centrum Bonaparte ovládne smích, hry, balónková show, výtvarná dílna, tombola i tanec. Účastníci se mohou těšit také na ukázku hasičského útoku.

Zdroj: Youtube

Nejslavnější kostičky Lego
Kdy: od soboty 2. března 9.00 do 1. května
Kde: Muzeum Vyškovska

Proč přijít: Nevšední expozice startuje první březnovou sobotu v Muzeum Vyškovska. Na výstavě ze sbírky Mariana Komarika mohou lidé očekávat nejen klasické LEGO městečko, které v sobě nese nostalgii pro starší generace, ale také nové dimenze zábavy. Dle pořadatelé se zde setká minulost, současnost a budoucnost této legendární stavebnice.

ZNOJEMSKO:

Znovínský košt vín
Kdy: od pátku 1. března od 16.00 do soboty 2. března od 14.00
Kde: Loucký klášter, Znojmo

Proč přijít: Znovín Znojmo a Vinné sklepy Lechovice zvou všechny milovníky vína na tradiční pochůzkovou ochutnávku. V pátek se akce koná od 16.00 - 21.00 a v sobotu od 14.00 - 21.00. Znovínský košt se bude konat ve štukových sálech a v Galerii u Svatých v Louckém klášteře ve Znojmě. K dispozici zde bude více než 150 vzorků vín. Lidé mohou ochutnávat formou tradičního systému placených bločků. Cena 1 bločku je 10 korun, záloha na skleničku je 100 korun.

Zdroj: Stanislav Nováček

Chutnání mladého vína
Kdy: sobota 2. března od 12.00
Kde: Jaroslavice

Proč přijít: První březnovou sobotu se v Jaroslavicích otvírán 19 sklepů a vinařství, kde vinaři představí to nejlepší, co se jim v ročníku 2023 urodilo. Účastníci se mohou těšit nejen na kvalitní vína v různých fázích školení, ale taky na spoustu pochoutek, příjemného posezení u krbu nebo kulturních zážitků