Předchozí
1 z 6
Další
Zdroj: Youtube

Čistá duše

Prima MAX, 17. 6., 20:00

Nositel Nobelovy ceny za ekonomii John Forbes Nash měl velké trápení. Jeho život ovlivňoval boj se schizofrenií a bludy, což působilo problémy jeho rodině a přátelům. Génius Nash však těžký boj nevzdal, a to především díky své ženě Alicii. Americký životopisný film natočil režisér Ron Howard, inspirován byl bestsellerem stejného názvu Sylvie Nasarové z roku 1998.

Excelentní výkon v úloze Johna Forbese Nashe podal Russell Crowe. V dalších rolích uvidíme Jennifer Connellyovou, Eda Harrise, Christophera Plummera či Paula Bettanyho. Film získal čtyři Oscary.

Zdroj: Youtube

Sněhulák

Nova Cinema, 18. 6., 22:20

Koprodukční švédské krimidrama z roku 2017 vzniklo na motivy románu Jo Nesbøa Sněhulák. Na scénu se vrací osamělý detektiv Harry Hole, jenž je respektovaným policejním inspektorem v Oslu, má ale také své vnitřní démony. Je nezodpovědný alkoholik, který se navíc nedávno rozešel s přítelkyní a moc sám sebe nezvládá.

Poté, co obdrží záhadný dopis s kresbou sněhuláka, seznamuje se s novou členkou policejního týmu Katrine a pomáhá jí s šetřením případu zmizelé Birte Beckerové. Vše nasvědčuje tomu, že nejen kreslený, ale i reálný sněhulák před domem Beckerových, by mohl být klíčem k případu.

Režisér Tomas Alfredson obsadil do filmu mimo jiných Michaela Fassbendera, J. K. Simmonse a Vala Kilmera.

Zdroj: Youtube

Eric Clapton 70 – živě v Royal Albert Hall

ČT art, 16. 6., 21:15

Tears in Heaven, Wonderful Tonight, Change the World, I Shot The Sheriff, Layla. Jen málokoho z hudebních fanoušků se nedotkla uhrančivá tvorba anglického bluesového kytaristy Erica Claptona.

Při oslavách svých 70. narozenin uspořádal zpěvák v roce 2015 několik koncertů, při nichž odehrál největší hity. Záznam vystoupení v Royal Albert Hall umocnil fakt, že Clapton je prvním kytaristou, který dosáhl mety dvou set vystoupení v tomto sále. I díky známému prostředí hraje britská hvězda své celosvětově známé skladby ve skvělé formě. Spolu s dalšími spoluhráči Paulem Carrackem, Stevem Gaddem, Chrisem Staintonem a Nathanem Eastem, kteří ho po celou dobu doprovází, nabízí divákům a posluchačům jedinečný zážitek.

Zdroj: Youtube

Talentovaný pan Ripley

ČT2, 17. 6., 21:40

Román americké autorky Patricie Highsmithové Talentovaný pan Ripley se dočkal prvního zpracování v roce 1960, kdy ho zfilmoval francouzský režisér René Clément pod názvem V plném slunci. Hlavní roli tehdy vytvořil Alain Delon. Téměř o čtyřicet let později se k předloze vrátil britský tvůrce Anthony Minghella. Titulní postavu mladíka, který využije příležitosti a vydává se za svého zámožného přítele, svěřil Mattu Damonovi, jehož dětsky nevinná tvář, skrývající životní protřelost a až chorobnou ctižádost, přesně odpovídala dvojznačnosti literárního pana Ripleyho.

Zdroj: Youtube

Příběh kmotra

Nova, 16. 6., 20:20

Film Petra Nikolaeva Příběh kmotra je inspirován knihou Kmotr Mrázek z pera novináře Jaroslava Kmenty, jež odhaluje zákulisní praktiky krále českého podsvětí Františka Mrázka. Kontakty a aktivity muže, jenž se z veksláka vypracoval na šedou vládní eminenci, sahaly ve své době až do nejvyšších pater českého byznysu a politiky. V hlavních rolích akčního dramatu uvidíme mj. Ondřeje Vetchého, Jana Vondráčka a Lukáše Vaculíka.

Zdroj: Youtube

Sardinky, aneb život jedné rodinky

ČT1, 18. 6., 16:15

Studentka vysoké školy Marta (Ivana Andrlová) se rozhodne zpečetit svůj vztah se Zdeňkem (Vladimír Dlouhý) tajnou svatbou. Zbývá jen oznámit tento fakt oběma rodičům. Rodiče nevěsty (Slávka Budínová a Rudolf Hrušínský) jsou zajímavá dvojice – maminka učitelka je velký pedant na pořádek, tatínek, jehož oslovuje „tatíčku“, si zase neláme s ničím hlavu a svůj čas tráví skládáním básniček. Rodiče ženicha (Zdena Hadrbolcová a Jiří Vala) nejvíce zaměstnává, jak co nejvýhodněji provdat dceru Marcelu (Dagmar Veškrnová), jejímž životním idolem je Jiří Korn.

Do všedních starostí obou rodin zasáhne sňatek jejich ratolestí Marty a Zdeňka. Kde bude pár bydlet? Marta přichází s řešením – bydlet budou u jejích rodičů. Co na tom, že přes bývalý dívčí pokojík vede cesta do spíže a tudíž je mladá dvojice několikrát za noc vyrušena veršujícím tatínkem toužícím po kyselé okurce.

Je s podivem, že i přes tyto „bojové podmínky“ se rodina brzy rozroste.