Slavnostní průvod půjde zDoubravice nad Svitavou na Oboru, kde již bude nachystané občerstvení. Průvod vyrazí o sobotním odpoledni vjednu hodinu od doubravického obecního úřadu směrem kOboře. „Žádný větší program nachystaný nemáme,“ řekl doubravický starosta Ladislav Štoudek. O půl čtvrté se bude konat schůze mikroregionů, které se na výstavbě rozhledny podílely a pomáhaly ji financovat. Mezi ně patří kromě Doubravice také Obora, Chrudichromy, Lhota Rapotina, Skalice nad Svitavou, Jabloňany, Kuničky a Újezd u Boskovic.

Rozhledna je postavena na místě, kde již dříve jedna stála. Tak, jako ta minulá, i tato je dřevostavba. Vysoká je devět metrů a má dvě výhledové plošiny, na které je možné se dostat po žebříku. „Nicméně je snadné vystoupat po žebříku nahoru,“ plaší představy o nepříjemném šplhání starosta Štoudek.

Rozhlédnout se po blanenském okolí i dál je možné po celý rok, i když vzimě je provoz trochu omezen. „Výhled je na šestapadesát obcí vokolí. Když je jasné a hezké počasí, dohlédnete až na Jeseníky,“ objasňuje šířku rozhledu Štoudek. „V regionu je to jedno znejlepších míst pro výhled do okolí,“ dodává. Díky rozhledně se zvýšil turistický ruch vjejím okolí. Nyní kní jezdí celé autobusy, zatímco dříve si museli rozhledu chtivý turisti zajít cestu na Chlum pěšky. Rozšířené byly také turistické a cyklistické trasy. (mič)