Čtyřiačtyřicetiletý umělec je podle vedoucí galerie Oly Hořavová respektován po celém světě. „V Blansku vystavil celek, který rozvíjí několik posledních let. Nechybí tu charakteristické rysy jeho tvorby jako jsou čisté plochy s černými čárami a tečkami,“ nastínila Hořavová. Lidé si tak mohou prohlédnout třeba obraz Antény. Ten některým připomíná čínské písmo. „Jsou to opravdové antény, které Černický vidí z okna svého bytu v Praze. Na plátně záměrně připomínají čínské písmo. Sám autor je ukázal sinologovi, který znaky zjednodušil a přečetl je. Jde o surrealistický vznešený text,“ přiblížila Hořavová.

Podle ní umělec rád pracuje s černým silikonem. Ten použil třeba v obrazech Akčnější a Ještě akčnější. „Jde o plátno s plexisklovým boxem a mezi nimi probíhá akční malba v podobě roztančeného silikonu,“ řekla vedoucí galerie s tím, že umělec zkoumá hranice akční a neakční malby. Tento druh umění vznikl v šedesátých letech v Americe, kdy jeho hlavní představitel Jackson Pollock tančil a u toho lil barvu.

V Blansku nechybí ani video, na kterém je nafilmovaný autorův otec. Záznam byl natočen na osmičkový film, takže na obraze se objevují a mizí defekty. Černický je však zmizet nenechá, takže pohltí celý obraz. Do příští středy si mohou lidé zapřemýšlet u dalších jeho hravých děl.