Výstava ovládne prostor Muzea Boskovicka. Koná se k autorovým padesátinám. „Lidé na výstavě uvidí věci z posledních let. Stojí už třeba kostely v Litomyšli a v pražských Černošicích. Právě vzniká galerie v Číně a další budova v Indii,“ přiblížil Fránek.

Jeho díla kritikové nazývají neoorganickou architekturou. „Dělám psychologizující architekturu, která dokonale splyne s prostředím. Potrpím si také na výrazný koncept,“ popsal svou tvorbu Fránek a upozornil, že mnohá jeho díla vznikla ve spolupráci se studenty, které vyučuje architektuře v Liberci.

V Muzeu Boskovicka návštěvníci uvidí budovy z nejrůznějších koutů světa vyobrazené na fotografiích. V prostoru budou stát i modely. Na výstavě nebudou chybět ani ukázky z knížek. „Boskovická expozice je zahájením ještě větší výstavy, kde přibudou také prostorové instalace. Ta začne na přelomu prosince a ledna v Domu umění v Brně,“ dodal boskovický rodák.

Podle Petra Vitámváse z Muzea Boskovicka se bude na co dívat už při první výstavě. „Lidé si prohlédnou Fránkovy nejzajímavější návrhy a realizace za poslední léta. V roce 2007 architekta zařadil prestižní britský časopis Wallpaper mezi 101 nejzajíma­vějších architektů světa, zejména díky jím navržené vile v Brně na Červeném kopci. Tu odborníci srovnávávají se slavnou vilou Tugendhat,“ uvedl Vitámvás.

Výstavu zahájí vernisáž ve čtvrtek ve čtyři hodiny odpoledne. Zájemci si ji prohlédnou do šestnáctého října.