„Na bicí nástroje hrajeme prakticky všechny hudební rytmy. Sambu, jazz, pop i rock. Máme vlastní skladby, ale samozřejmě publiku servírujeme také známé světové hity. Třeba od Michaela Jacksonu, Safri Dua nebo Jamiroqai," uvedl člen souboru Wild Sticks Tomáš Marhoun.

Ten v Adamově doplnil své čtyři kolegy s bicími nástroji na baskytaru. Při představení pro děti hudebníci z Českých Budějovic přiblížili prostřednictvím hudby různé světadíly a jejich kultury. A bicí nástroje ovládali opravdu brilantně. „Kultura národa se odráží v hudbě. Ta je samozřejmě odlišná, ale zároveň sbližuje. Bicí nástroje jsou navíc skvělými komunikačními nástroji. Lidé v dnešní době spolu příliš nekomunikují a tak se dětem snažíme vysvětlit, že s hudbou to jde," dodal Marhoun.

Součástí vystoupení Divokých paliček bylo také představení pro někoho ne zcela známých bicích nástrojů. Vibrafonu, xylofonu, marimby, bonga, conga nebo djembe. Na některé nástroje si děti při dopolední koncertu zahrály přímo v sále.

Na hudební scéně hrají Divoké paličky už přes pět let. Soubor má zhruba dvacet členů. V úplné sestavě vystupují zejména při historických průvodech, kdy hrají v dobových kostýmech. „Při koncertech a bubenických show hrajme většinou v pěti až šesti lidech," upřesnil Marhoun.