Předchozí
1 z 10
Další

Seriál OKTOPUS se na obrazovkách objeví už na podzimSeriál OKTOPUS se na obrazovkách objeví už na podzimZdroj: archiv ČT

OKTOPUS (ČT)

OKTOPUS je zkratka pro „oddělení kontroly termínově odložených případů útvaru S“. Vymyslel si ji stárnoucí kapitán Dítě hlavně proto, aby se mohl věnovat třicet let starému případu Jordán. U podplukovníka Schwarze, svého nadřízeného, nalézá pochopení, ale když mu přidělí k ruce mladou ambiciózní kapitánku Fáberovou, je brzy jasné, že jen u jednoho případu nezůstane. Kauzy, které OKTOPUS řeší, se odehrály v minulosti a na detektivech je, aby nacházeli nové okolnosti a indicie, které jim pomohou staré případy konečně vyřešit. Jejich pátrání nás zavede do zajímavých prostředí málo známé Prahy, mezi uzavřené sociální skupiny i do hráčských doupat a na závodiště v Chuchli, kde karbaník a sázkař Dítě tráví volný čas. V režii Jana Pacha hrají Miroslav Krobot, Marika Šoposká, Zuzana Stivínová, Kryštof Hádek či Jaromír Hanzlík.

Seriál Osada IISeriál Osada IIZdroj: archiv ČT

Osada II (ČT)

Krávy se pasou, sluneční paprsky házejí prasátka na hladinu rybníka, kačeny vyvedly mladé. A nad tou idylou zní z chaty Milanův řev. Po dvou letech se vrátíme do Záhoří, jenže teď tu panuje poněkud výbušnější atmosféra. Srovnalovým přerůstá výchova Karolíny přes hlavu, Rubalovi jsou v regulérní válce a Krausová nasává jako houba. Franěk má v Kýhosově chatě psychologickou poradnu, kde svádí holky, a Lucka Rybáková se chystá na vraždu. Bývalá pohoda? No jistě. Akorát že vůbec. V pokračování oblíbeného seriálu, který režíruje Radek Bajgar, hrají Martin Myšička, Pavla Beretová, Radek Holub, Petra Nesvačilová, Jana Plodková, Josef Polášek, Stanislav Majer, Ivana Chýlková, Ivana Uhlířová, Marek Daniel a další.

Seriál Eliška a DamiánSeriál Eliška a DamiánZdroj: archiv TV Prima

Eliška a Damián (Prima)

V romantickém seriálu Eliška a Damián překonává láska bariéru staletí. Eliška, kterou hraje Emma Smetana, žije v současnosti, zatímco Damián, jehož ztvární Robert Urban, přichází z roku 1758. Díky náhodně vzniklému elixíru putuje Damián časem a jeho cesty se začnou protínat s těmi Eliščinými. Postupně mezi nimi narůstá sympatie. Než ale dojdou svého štěstí, budou se muset vzepřít osudu. Damián se má totiž zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou (Anežka Rusevová) a Eliška se musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila.

V povídce o dusícím se manželovi hraje Vanda Hybnerová.
Partnerské peklo pro otrlé. Film O malých věcech baví černým humorem

„Nad přijetím role Elišky jsem dlouho neváhala, je to pro mě obrovská výzva. V životě mě navíc baví zkoušet nové věci a občas se chovám dobrodružně a riskantně. Jsem moc ráda, že budu moci hrát takovou moderní princeznu,“ říká Smetana.

Urban doplňuje: „To, že hraji šlechtice, skýtá spoustu příležitostí nechat diváky nahlédnout do šlechtických budoárů, zámků a dalších krásných prostředí.“ Dále se v seriálu objeví Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová nebo Dana Syslová.

Seriál Chataři ze ŠvihovaSeriál Chataři ze ŠvihovaZdroj: TV Prima

Chataři ze Švihova (Prima)

Mezi chataře zavede diváky další novinka, která vzniká v režii herce a v tomto případě i scenáristy Michala Suchánka. Obsadil do ní své přátele, děti, děti svých přátel, kolegy režiséry i producenta. Prima seriál připravuje pro platformu prima+. Chataři ze Švihova vynikají komikou.

„Psal jsem je z nějaké vypočítavosti, protože Češi jsou chatařením postižení. Měl jsem pocit, že to prostředí, zákonitosti chataření a životní styl chatařů každý zná. Náš seriál je hlavně o charakterech lidí, kteří se setkávají na jednom místě, ale jejich životy, životní hodnoty a postoje jsou různé. Vycházel jsem z toho, co znám, postavy mají reálné předobrazy,“ říká Michal Suchánek.

Arnold.
Co je k vidění na streamech: Schwarzeneggerův životní příběh i nový Asterix

Doplňujě, že některé role psal hercům na tělo. Hrají Adéla Gondíková, Jiří Langmajer, Richard Genzer, Linda Rybová, její děti Josefína a František Prachařovi, Igor Chmela, Jana Janěková, Matěj Dadák, Berenika Suchánková, Milena Steinmasslová, Petr Vršek, Vladimír Škultéty, Iva Pazderková a Petr Kolečko.

Seriál Na vlnách JadranuSeriál Na vlnách JadranuZdroj: Archiv TV Prima

Na vlnách Jadranu (Prima)

Novinka Na vlnách Jadranu se natáčí na chorvatském ostrově Brač v česko-slovensko-chorvatské produkci. Jde o volné pokračování seriálu Pod hladinou a v hlavní roli se opět představí Matěj Hádek jako Jan Zach.

„Točí se tu téměř stejně jako v Česku, všichni jsou v pohodě. Já mám ale raději natáčení na jaře, na podzim a v zimě. Díky mému fototypu je léto trochu horší. Místní říkají, že to tu dlouho nezažili, ale poměrně tu dost pršelo,“ popisuje natáčení mezi záběry Matěj Hádek a do toho poodhaluje, co ho na chorvatském pobřeží čeká. „Jan Zach utekl sám před sebou do Chorvatska, bude tu pomáhat místní policii s českými turisty. V práci je precizní a zásadový. Není mu zrovna dvacet, a přesto si nedokázal uspořádat svůj život, tak je lehce v depresi. Já sám tu potřebu utíkat nemám. Je to daleko lepší než dřív.“

V dalších rolích se objeví Sara Sandeva a Maroš Kramár, kteří si zahrají otce s dcerou, nebo modelka Pavlína Němcová. Ta se v seriálu objeví jako česká turistka.

Seriál Zalez do spacákuSeriál Zalez do spacákuZdroj: archiv TV Prima

Zalez do spacáku (Prima)

Komediální seriál Zalez do spacáku vzniká pod taktovkou režiséra Jana Haluzy. Vypráví o Ivanovi, který se chce oženit se Sárou, jenže to má malý háček. Ivan se své lásce jaksi zapomněl zmínit, že už byl třikrát ženatý a má tři děti, takže dělá vše pro to, aby mu děti v létě nepřekazily sbližování se Sárou. Omluví se svým exmanželkám (Kristýna Leichtová, Erika Stárková, Barbora Seidlová), že tyto prázdniny mu to nevyjde a děti si vezme hned, jak to bude možné. Jenže bejvalky nejsou hloupé, dají se dohromady a během pár dní zjistí, co za tím je. Rozhodnou se, že do kempu pojedou a děti tam Ivanovi nechají. Překvapená Sára musí uznat, že procesu vzájemného poznávání může přítomnost dětí jen prospět. Takže dva měsíce společných chvil této zvláštní rodiny okořeněné letními zážitky z kempu můžou začít. V hlavních rolích se představí Tomáš Klus se svou dcerou Josefínou a Pavla Gajdošíková.

Seriál MozaikaSeriál MozaikaZdroj: archiv TV Nova

Mozaika (Nova)

Jak to vypadá, když se dva manželé po pětačtyřiceti letech rozhodnou jít od sebe? A jak zahýbe rodinnými vztahy to, že dočasně korzují po bytech svých dětí? O tom bude vyprávět Mozaika podle scénáře Alice Nellis, kterou režíruje Jasmina Blažević s Lenkou Wimmerovou. V hlavních rolích se představí Karel Heřmánek, Taťjana Medvecká, David Máj, Martha Issová, Kristýna Ryška, Marek Adamczyk, Jan Nedbal, Tomáš Drápela, Eva Podzimková, Ondřej Malý, Sabina Remundová a Zuzana Mauréry. Mozaiku pro Novu natáčí produkční společnost Lucky Man Production s producenty Davidem Ondříčkem a Dariou Špačkovou, kteří stojí za oceňovanými díly jako Král Šumavy: Fantom temného kraje a Zátopek. „Základním tématem Mozaiky je složitost, ale také překvapivá pružnost a odolnost rodinných vazeb, které na první pohled nemusí být třeba ideální, ale pokud jsou podložené vzájemnou láskou a sounáležitostí, vydrží téměř cokoliv,“ říká scenáristka Nellis.

Dobro došli (Nova)

Děj seriálu Dobro došli se odehrává na fiktivním ostrově v Chorvatsku, na kterém ústřední dvojice česko-slovenských detektivů pomáhá objasňovat zločiny českých a slovenských turistů. Michal a Ivana jsou jako oheň a voda. Zatímco on je vtipný, sarkastický detektiv ze staré školy, ona je zase svobodomyslná, temperamentní žena. Společně musí napravit porušenou harmonii slunného ostrova.

Herci při natáčení seriálu Na vlnách Jadranu
Nebyl to jen Vinnetou. V Chorvatsku se točily i seriály Hra o trůny a Boj o moc

„Projekt v sobě spojuje vše, co divák na seriálech miluje – napětí, dobrodružství, humor a postavy, které každý z nás zná a dokáže si představit, že si s nimi má o čem povídat. Kriminální případy zasazené do krásného přímořského prostředí mají výjimečnou atmosféru a díky humoru a energii hlavních představitelů spolu s atraktivními příběhy je to přesně to, co chceme přinést na televizní obrazovky – prázdninovou atmosféru s trochou napětí,“ říká producent Rasťo Šesták. Hlavní role ztvární Jakub Štáfek a Alžběta Ferencová.

Seriál Vytoč mého agentaSeriál Vytoč mého agentaZdroj: Archiv TV Prima

Vytoč mého agenta (Prima a TV JOJ)

Mezinárodními cenami ověnčený projekt Call My Agent bude mít českou verzi. Adaptaci úspěšné francouzské série Netflixu právě natáčí Prima ve spolupráci s TV JOJ pro VOD platformy prima+ a JOJ play. Seriál Vytoč mého agenta vypráví komediální příběhy z castingové agentury. V té je každý den plný pracovních i lidských nástrah. Snaha uspokojit náročné potřeby hereckých hvězd, neustálý boj s konkurencí, komplikované osobní vztahy, které se často pletou do pracovních záležitostí – to vše musí tým agentury zvládnout a obstát tak každý den v boji. Ten s sebou přináší mnoho absurdních a komických situací, ale i dojemných momentů a opravdových lidských dramat.

Jedinečnost projektu doplňuje zábavný model, v němž herecké hvězdy, které agentura zastupuje, hrají samy sebe. Jsou jimi Klára Issová, Iva Janžurová, Sabina Remundová, Zlata Adamovská, Taťjana Medvecká, Jiří Langmajer, Bolek Polívka nebo Michal Dlouhý. Hlavní role agentů Jiřího, Mariana, Andrey a Yvety získali Kryštof Hádek, Tomáš Maštalír, Martha Issová a Zuzana Kronerová. Seriál vzniká v režii Michala Blaška a Jakuba Machaly. Kreativní dramaturgii má v rukou režisérka Alice Nellis.

Zdroj: Youtube

Big Brother (Nova a Markíza)

Na české a slovenské obrazovky se na podzim vrátí světově nejúspěšnější reality show Big Brother. Casting na obyvatele jednoho sledovaného domu už odstartoval. Vítěz si odnese 2,5 milionu korun. Big Brother svého času redefinoval formát reality show, přinesl do veřejného prostoru nové typy protagonistů, změnil typ diváckého napojení na dění v show a odstartoval tak zcela nový směr televizní zábavy. „Podstata show Big Brother se dnes promítá do bezpočtu dalších formátů po celém světě, přičemž samotná show aktuálně prožívá hned v několika zemích své znovuzrození. Na český a slovenský trh přinášíme novou generaci tohoto pořadu, který nikdy nebyl víc relevantní než v současnosti, kdy sociální sítě zásadně změnily způsob vnímání soukromí. Naše verze Big Brothera přinese nové prvky show a věříme, že bude divačky a diváky bavit,“ říká ředitelka programu TV Nova a TV Markíza Silvia Majeská.