Ve svém prvním celovečerním filmu sází sedmadvacetiletý Letocha na minimalismus. Příběh navíc vypráví v záběrech, které zatím žádný tvůrce nepoužil. Premiéru snímku plánuje na konec příštího roku.

O čem je Untitled Project?
Skupinka lidí přijede do prázdného domu u lesa, kde chtějí natáčet film. Nikdo z nich ale netuší, že jejich kolega, který jel na místo napřed, zmizel. Domem totiž prochází různé dimenze a člověk z tohoto světa má v každé svého dvojníka. Ve filmu tedy chceme zachytit časovou paralelu, ve které se budou setkávat stejné osoby z různých dimenzí.

Takže jeden herec si ve vašem filmu zahraje více rolí?
Ano. Přestože ve filmu hrají jen tři herci, postav bude více. Chceme natočit minimalistický film. Odehrává se s málo herci a na jediném místě.

Vy se před kamerou také objevíte?
Budu hrát postavu kameramana a také kamaráda. Hlavně jsem ale režisér, také dělám kameru a střih. Scénář k filmu napsal Daniel Skřipský, který ve filmu také hraje a pracuje i na vizuálních efektech.

Proč takové nadpřirozené téma?
Dá se natočit jednoduše. Mnoho kolegů chtělo točit celovečerák, přichystalo si velké projekty, ale ty nakonec nemohli uskutečnit, jak si představovali, protože měli malý rozpočet. Divák se v kině nakonec nudil. Untitled Project bude levný film, odehrávající se na jediném místě, ale divácky zajímavý. Jeho začátek bude natočený klasicky. Od dvacáté minuty se to otočí a divák začne děj sledovat očima filmových hrdinů. Bude to působit podobně jako v Blair Witch. Takovou techniku, jakou jsme zvolili my, ale dosud ještě nikdo nepoužil.

Jak jste přišel na ten strašidelný dům?
Když jsem se seznámil s příběhem, hned mě napadl dům po mé babičce. Je opuštěný, stojí v Letovicích u lesa a uvnitř je starý nábytek. Kdyby tam člověk měl nocovat sám, bál by se. Už jsme tam horké chvilky zažili i se štábem. Když jsme byli dole ve sklepě, slyšeli jsme nahoře dupání. V tu dobu tam ale nikdo nebyl. Šel na nás docela strach. Někdy ani hrát nemusíme…

Vy jste profesionální filmař?
Živím se natáčením svateb, reklamních spotů a podobně. Točím také krátkometrážní filmy a s některými jsem i vyhrál na festivalech. Loni jsem se přihlásil do soutěže a natočil minutovou akční scénu. Vybrali mě a já odjel do Barcelony, kde jsem si zahrál v reklamě s hercem Beniciem del Torem. Dostal jsem také na VIP diskotéku a bydlel jsem v hotelu, který vypadá jako plachetnice. Byl to zážitek.