Silnici kolem zámeckého parku v Rájci-Jestřebí lemuje v sobotu večer spousta zaparkovaných aut. Z nich vystupují lidé všech generací a mnozí z nich mají na sobě trička se shodným nápisem. Pink Floyd. To je totiž to, oč tu dnes běží. Sama legendární britská hudební skupina do Rájce-Jestřebí sice nepřijela. V rájeckém letním kině ale opět po roce vystoupí jejich nejvěrnější český revival Distant Bells.

Krásné sobotní počasí bez mráčku, příjemné prostředí rájeckého letního kina i velké zastřešené pódium se spoustou světel slibuje příjemný zážitek. Teď už si jen koupit občerstvení v jednom z připravených stánků, usadit se a čekat na příchod hvězd dnešního večera. Těmi je brněnská kapela s názvem Distant Bells, jejíž historie se datuje do roku 2003, a která má ve svém repertoáru několik desítek skladeb skupiny Pink Floyd. Dnes budou na programu hlavně ty z alba Dark Side Of The Moon. Přidají ale i nejznámější hity z ostatních alb Pink Floydů.

Koncert začíná přesně na čas. Pár minut po deváté večer tak už rájeckým amfiteátrem zní skladba Echoes z alba Meddle. „Vítáme vás na našem koncertě a jak možná všichni dobře víte nebo i doufáte, tak vám dnes budeme hrát písničky od skupiny Pink Beatles Floyd," vtipkuje na úvod zpěvák Přemek Dofek a další členové kapely.

Vzápětí už přidávají další a další skladby doplněné působivým světelným doprovodem a videoprojekcí. Nechybí ani pyrotechnické efekty, což se mezi návštěvníky koncertu setkává s úspěchem. „Příjemně nás světelné a další efekty překvapily. Koncert má také výbornou atmosféru. Potkali jsme tady s manželem spoustu starých přátel, zaznělo mnoho písní, které známe a které si můžeme zazpívat a celkově je to velmi příjemný večer," chválí Radka Vávrová, která přijela z Bořitova.

Po třech hodinách hitů i méně známých skladeb Pink Floydů se po přídavku chýlí koncert ke svému konci. „Na bicí vám hrál Michal Jirásek, baskytara Milan Zink, kytara a zpěv Honza Sysel, klávesové nástroje Jan Mendelsson, saxofon, klávesy, kytary a zpěv Ondra Bystrý, zpěvačky Janča Ondráková, Petra Bauerová," představuje na závěr kapelu zpěvák a kytarista Přemek Dofek s tím, že v příštím roce se chce kapela Distant Bells do Rájce-Jestřebí zase vrátit. „Kdo tady byl i loni, určitě si všiml, že jsme letos hráli úplně jiné písničky a pro příští rok bude program zase jiný," láká publikum zpěvák.

O příštím koncertě kapely v Rájci-Jestřebí už přemýšlí i jeden z hlavních organizátorů akce Jiří Müller. „Pokud se do příštího roku nezruší letní kino, chtěli bychom za rok koncert zase uspořádat. Letos se opravdu vydařil, bylo krásné počasí, kapela skvělá a přišlo asi pět set padesát lidí, což je skoro dvakrát víc než loni," dodává pořadatel.