Diváci se 26. července mohou těšit na folkovou skupinu Marien. „Následují koncerty již každou středu po celý srpen. První z nich patří Františku Nedvědovi mladšímu, který pořádá Společnost Katolického domu. Nedvěd představí jak svoji tvorbu, tak písně jeho otce. Kultura Blansko pozvala jihočeskou folkovou stálici Nezmary, kteří do Blanska přivezou svůj projekt k pětčtyřiceti letům kapely," sdělila Martina Macků z Ulity Blansko.

Ve městě je podle ní mezi posluchači velmi oblíbený žánr inspirovaný irskou a keltskou hudbou. Sem se řadí kapela Rí Ra hrající převážně irskou akustickou muziku s obohacením o jazzové prvky. Zajímavá hudební skupina se představí pod taktovkou holandské zpěvačky Loes a jejích The Acoustic Engineers. Svoji tvorbu označují jako komorní folkový pop s trochou bluegrassu. Festival završí již tradiční účastník Muziky pro Karolínku, Brněnské vokální uskupení Mošny.

Zdroj: Youtube

Cyklus sedmi koncertů se odehraje v prostředí Zámku Blansko. Festival pořádají dobrovolníci z Ulity Blansko ve spolupráci s Katolickým domem, Muzeem Blanenska a Kulturou Blansko. Vstupenky jsou v prodeji na místě, na vybrané koncerty lze lístky koupit v předprodeji na portálu smsticket.cz nebo přímo v klubu Ulita. Informace o festivalu jsou na stránkách karolinka.ulitablansko.cz.