Uspěl ve výběrovém řízení v konkurenci další šesti uchazečů. Je absolventem brněnské JAMU a dosud pracoval jako dramaturg Společenského centra Dělnický dům Jamborova v Brně. Zároveň působí jako umělecký vedoucí Divadelního spolku Slawjena, je členem několika hudebních uskupení a členem smíšeného pěveckého sboru Rastislav. „Chtěl bych se pokusit o propojení jednotlivých institucí a segmentů i větší zapojení veřejnosti. Jen na základě spolupráce se dá zlepšit kulturní vzdělanost,“ okomentoval na webu města svou pracovní vizi Šujan.

Jeho předchůdce a dlouholetý ředitel blanenského kina Pavel Langr vydržel šéfovat blanenské kultuře čtrnáct měsíců. Část této doby byl však v pracovní neschopnosti. Nakonec kvůli zdravotní problémům rezignoval. Stejně jako na post blanenského zastupitele za ODS. Do nástupu nového ředitele vede příspěvkovou organizaci města dosavadní ekonomka střediska Helena Kintrová.

Pozemky ve sportovním areálu Červená zahrada.
Studie na sportovní halu v Boskovicích? Rada schválila pět uchazečů

Před Langrem byl ředitelem další zástupce ODS, Jaroslav Jeřábek. Rada města ho odvolala loni v únoru po osmnácti letech. Podle starosty Jiřího Crhy byla důvodem odvolání dlouhodobá nespokojenost s řízením této organizace. To Jeřábek po svém odvolání odmítl. „Myslím si, že kulturní středisko za mého působení zajišťovalo hodnotné, kvalitní i oblíbené akce,“ reagoval tehdy.

Kulturní středisko města Blanska sídlí v Dělnickém domě a kromě kina spravuje také galerii či orchestr. Pořádá i kulturní a jiné akce ve městě.