V období pandemie koronaviru navíc začal malovat obrazy. Za dva roky jich zatím zvládl přes sto padesát. A jak jinak, jsou prošpikované jeho často velmi břitkým humorem. Na plátně si střílí ze známých osobností i historických událostí. „Člověk by si měl v prvé řadě umět udělat srandu sám ze sebe. A pak přijmout také vtip z druhé strany. Kdo to neumí a je zapšklý, toho je mi upřímně líto. Mám rád veselé lidi s jiskrou, co se umějí bavit, žít a rádi se smějí. To mě při tvorbě nabíjí. Vím, že maluji blbě, ale zato velmi rád. Komu se to nelíbí, ať se na moje obrazy nedívá,“ hlásí Bechr a šibalsky pomrkává očima.

V období pandemie koronaviru navíc začal malovat obrazy. Za dva roky jich zatím zvládl přes sto padesát. A jak jinak, jsou prošpikované jeho často velmi břitkým humorem. Na plátně si střílí ze známých osobností i historických událostí. | Video: Deník/Jan Charvát

První obraz namaloval pro známého českého herce, režiséra a pedagoga Arnošta Goldflama. Předal mu ho na vernisáži v Jevíčku. „Uvedli mě tam jako toho, co hodně maluje a všechno rozdává. To je pravda. Až na několik výjimek obrazy lidem věnuji jen tak,“ říká amatérský malíř.

Na stěně v pokoji mu visí děkovný dopis od mnohonásobné Zlaté slavice Lucie Bílé, kterou před časem namaloval. V albu vytahuje fotografie s předávek obrazů se známými osobnostmi. Namátkou hercem Lukášem Langmajerem, hudebníky Ivanem Mládkem, Pokáčem nebo Jaroslavem Svěceným, zpěvačkou Bárou Basikovou nebo herečkou Michaelou Kuklovou. „V Blansku bude koncem ledna vystupovat komik Lukáš Pavlásek a také moderátor Karel Šíp. Už pro ně mám namalované obrazy, které bych jim rád předal osobně. Snad to klapne. Do Blanska přijede s divadelním představením také herečka Simona Stašová. Namaloval jsem ji obrázek, kde je společně s maminkou Jiřinkou Bohdalovou,“ dodává Bechr. S předávkou obrazů známým osobnostem mu prý často pomáhá publicista a moderátor Ivo Šmoldas.

Chuck Norris i Arnold

A ze skříně vytahuje další obrazy. Na nich si střílí třeba z legendárních akční hrdinů Chucka Norrise nebo svalovce Arnolda Schwarzeneggera. „Prvního jsem namaloval, jak dopadl po týdenním pobytu na jihu Moravy, v kraji vinohradů a vinných sklepů. Pěkně se chlapec zapotil. No a Arnolda jsem namaloval, jak by vypadal, kdyby necvičil a pracoval třeba někde na statku,“ směje se vždy dobře naložený sedmdesátník.

Při malování obrazů se inspiruje podle svých slov prvotním impulsem, který mu na danou osobnost nebo událost blikne v hlavě. Pak už to prý jde jako po másle. Na dalších obrazech vyobrazil například legendárního francouzského herce Louise de Funèse jak namlouvá svého československého kolegu dabéra Františka Filipovského. Je celý zpocený a podle výrazu v obličeji zřejmě v koncích. A co tohle? Namakaná hora svalů s čelenkou na hlavně a sbíječkou. To je přece další akční bijec Stallone! Ano přesně tak si Bechr v nadsázce představil směnu horníků v závěru roku. Na Silvestra rubou uhlí v ostravském dole Vítězný únor. Jeho fantazie prostě nemá žádné hranice.