Nejcennější portréty jsou vystaveny v zámecké jídelně. Jedná se o vzácné olejomalby britské královny Viktorie a jejího manžela prince Alberta. „Třetím, a pro rodinu nejcennějším, je podobizna Emanuela hraběte Mensdorff-Pouilly. Tyto tři obrazy byly namalovány na zakázku pro britský panovnický dvůr v Londýně okolo roku 1840,“ upřesnil kastelán.

Podle něj se obrazy do vlastnictví rodiny Mensdorff-Pouilly dostaly díky velmi blízkému příbuzenskému vztahu. Manželka Emanuela Mensdorff-Pouilly Sofie byla totiž tetou královny Viktorie.

V letošní roce si boskovický zámek připomene hned dvě významná výročí. A sice třicet let od restitucí a jeho navrácení rodině Mensdorff-Pouilly. Letos také uplyne dvě stě let od dokončení hrubé stavby zámku a jeho zastřešení. „K tomuto výročí si návštěvníci zámku prohlédnou v tamní knihovně originální plány zámku, které jsou turistům běžně nepřístupné,“ dodal Vaněrka.

Na zámku je také opravená pokladna s novým nábytkem a úschovnou zavazadel. První kulturní akcí bude koncert z hudebního festivalu Concentus Moraviae, který se na zámku koná první červnový pátek.