Ta se před deseti lety spojila s českými hudebníky, společně cestovali po republice a natočili dvě alba. V Blansku ale kapela na poslední chvíli vystoupí bez ní. „V Ekvádoru je neklidná politická situace a změny, Andrea nedostala víza. I tak se může publikum těšit na velmi kvalitní vystoupení špičkových hudebníků, kteří působí v několika dalších kapelách a projektech. Bude to skvělý hudební večírek. Zahrají vlastní i převzaté skladby ve stylu funk, groove a jazzu, rytmicky nadupané,“ řekl Deníku Rovnost blanenský hráč na bicí a zároveň dramaturg zmíněného jazzového formátu Radim Kolář.

Zdroj: Youtube

Folhinha Band vystoupí v Blansku ve složení Jakub Doležal (saxofony), Filip Spálený (baskytara), Jaroslav Friedl (kytara) a Filip Jeníček (bicí). V druhé polovině října pak v blanenském klubu Suterén zahraje formace E Converso, která podle Koláře hodně pracuje s emocemi a energií přímo na pódiu. Hodně improvizuje. „Jejich muzika má obrovský přesah, improvizují na všechny způsoby. Jsem zvědavý, kam se posunuli od doby, co jsem je slyšel naposledy,“ poznamenal Kolář.

Letošní Jazzový gauč pak zakončí 28. listopadu koncert uskupení Lukáš Oravec Quartet, který doplní Jerry Bergonzi. „To bude naprostá pecka pro fajnšmekry. Jerry Bergonzi je velká persona. Saxofonová hvězda, uznávaný interpret i pedagog. I když mu už je pětasedmdesát tak je duchem pořád mladý. Lukáš Oravec je slovenský trumpetista, jazzový producent, skladatel a také pedagog, který už ve čtyřiatřiceti posbíral řadu cen a dokázal velké věci. Na spojení jeho kvartetu a Jerry Bergonziho se moc těším,“ dodal hudebník.

Zdroj: Youtube

Zároveň zmínil, že v klubu chtěli dát od začátku prostor modernějším trendům a novým proudům. „Odezvy máme příznivé. I když při prvních koncertech to tak úplně nebylo. Ale postupně se návštěvníci otevřeli. A naopak, když nás dřív tlačili do středního proudu, tak už pak zase chtěli něco nového, nevšedního,“ řekl na závěr Kolář.

Boskovicemi putovala rocková nálada. Silver Fest ovládl Panský dvůr
Boskovicemi putovala rocková nálada. Silver Fest ovládl Panský dvůr

Jazzový gauč 2023 - klub Suterén, Blansko (od 20:00)

  • 27. 9. Folhinha Band
  • 18. 10. E Converso
  • 28. 11. Lukáš Oravec Quartet feat. Jerry Bergonzi