První dny to s ním nevypadalo vůbec dobře a moc si je kvůli horečkám nepamatuje. „Už vím, že na sebe musím být víc opatrný. Nebudu tlačit na pilu. Opustit toto povolání je ale těžké. Když vejdete na pódium a vidíte nadšené fanoušky, vydáte ze sebe vše. Pokud tleskají vestoje, je to pro umělce největší odměna,“ říká zanedlouho čtyřiasedmdesátiletý muž.

Protože se dostal do nemocnice včas a díky péči lékařů se podle svých slov podruhé narodil. V těžkých chvílích ho podržela rodina a fanoušci. „Žena mi všechny vzkazy četla. To mi dodávalo sílu a upřímně všem děkuji. Ještě jednou musím poděkovat záchranářům, sestřičkám a personálu nemocnice za jejich obětavou práci,“ dodává.

Laďa Kerndl

- český zpěvák
- jeho doménou je jazz a swing
- narodil se 16. května 1945 v Brně, žije v Žernovníku na Blanensku
- jeho dcera Tereza je zpěvačka, syn Robert právník a politik

Pozdrav mu poslal například Daniel Škrášek, který s ním ve studiu pracuje na novém cédéčku. „Jsem moc rád, že je to za vámi. Moc se těším na další skvělou spolupráci i na naše chlapský debaty,“ napsal Škrášek.

V nemocnici ležel zpěvák čtrnáct dní. Nyní bude ještě asi měsíc odpočívat. Chodí na procházky a také vyřezává. Musel odložit několik koncertů a dokončení nového cédéčka. To vyjde na podzim. „Na pódium se vrátím, jak mi to zdraví dovolí,“ říká.

V minulosti Kerndl bojoval se zákeřnou rakovinou. Zhubl přes třicet kilo. Do nemocnice ho chodil navštěvovat kapelník Gustav Brom s kytaristou Antonínem Julinou. Brom tehdy prohlásil historickou větu: „Laďo, ty jsi český Sinatra a nesmíš zemřít. Vždycky jsem tě chtěl do kapely, ale dával jsi přednost svobodě po světě. Teď ale budeš zpívat se mnou a nikam mi neutečeš. Konečně jsem našel amerického zpěváka s českým pasem.“

Po několika společných koncertech ale Gustav Brom zemřel. Kerndl se uzdravil, ovšem zákeřná nemoc postihla také jeho ženu Miladu. Stejně jako manžel se vyléčila.