Setkal se s Frankem Nerem, zahrál si v českých pohádkách. „Nejvíc si ale vážím hraného dokumentu Nickyho rodina o Nicholasi Wintonovi. Ten měl silný náboj. Byli jsme i na předpremiéře v Praze, kde jsme se setkali s Wintonem,“ prozradil učitel z Kunštátu.

Nedávno ho mohli diváci vidět v Drnovicích a Kunštátě v představení Ještě jednou, profesore, kde si zahrál po boku s kolegy ze Zapálené Umělecké Bandy Jany Bočkové roli knížete Bolkonského. „Mám po operaci kolene, vůbec jsem nevěděl, jestli nebudu muset na jeviště o berlích. Takže mi tam přidali hlášku: Má obě nohy, ale jednu špatnou. Asi průstřel kolene,“ prozradil Dostál.

Ilustrační foto.
Škodovkou po Asii, člunem ve vlnách Pacifiku. Světoběžníci přiblíží svoje cesty

Na základní škole si zahrál psa, jako čerstvý učitel třeba ježidědka. Pak se přidal k souboru místních ochotníků. Že by si mohl zahrát ve filmu ho napadlo, když doprovázel manželku na casting soutěže Rozjezdy pro hvězdy. Vyzkoušel si reklamy, zahrál si i v pohádkách Peklo s princeznou, Nejkrásnější hádanka a Čertova nevěsta. Zúčastnil se i natáčení čínského snímku. „Třeba jsem přispěl ke zvýšení počtu čínských turistů u nás. Film prý měl v Číně velký úspěch,“ směje se herec z Kunštátu.

Líbila by se mu role v některé z dalších pohádek Zdeňka Trošky, zahrál by si rád i nějakého poloblázna ve stylu filmu Přelet nad kukaččím hnízdem nebo zápornou roli. Milovníci ho nelákají. „Tak kdybych měl hrát milovníka s Angelinou Jolie, to bych samozřejmě bral,“ upozorňuje na výjimku.

Na konci dubna můžou diváci Ladislava Dostála vidět v představeních místních ochotníků v Drnovicích, zájem projevili i v Boskovicích. Těší se i na další filmové role. „Někdo lítá v balónu, já sbírám nevšední zážitky takhle,“ říká Dostál.

Pyrotechnik. Ilustrační foto.
Bezdomovec hrozil bombou. V tašce měl jen dlažební kostku