Někdo přijel na koncerty známých kapel nebo za nákupy. Další pak vyloženě kvůli pivu a setkání s přáteli. „Je to docela šichta. Pivo teče proudem, lidi mají žízeň. Kolik jsem toho vytočil? Moc, nepočítám to," směje se muž, který čepuje pivo z pípy umístěné v kufru legendárního Volkswagenu Brouk.

Usmívá se i opodál stojící pivař, který se tak tak drží na nohách. Slinu chytil zřejmě už před několika hodinami. Ale jde opět odvážně na zteč pro další kelímek zlatavého moku. „Ještě jeden kósek lópnu. Jedém Čeháčko," zadrmolí a mizí v davu.

Některé příchozí pivní turistika neláká a pouť projdou jen zběžně. Jako třeba Renata Stejskalová z Bořitova. „Jsem tady s malou. Rychle jsme prolétly stánky. Koupily jsme si trdelník a plyšovou hračku a spěcháme domů," říká žena.

To manželé Chrobočkovi se na pivní pouti zdrželi až do tmy na závěrečný ohňostroj. Do Černé Hory se totiž letos přistěhovali z Brna a na akci v pivovaru byli poprvé. „Byli jsme očíhnout terén. Máme za sebou koncert kapely Jelen a Banjo Bandu Ivana Mládka. Oboje bylo super. Ještě počkáme na vystoupení Wohnoutů, Chinaski a moc se těšíme na večerní ohňostroj," hlásí paní Chrobočková.

Návštěva muzea

S manželem si dali na pouti několik piv. „I když jsme spíš vinaři, tak pivo nám chutná také. Nějaké to pivínko jsme si dali a bylo výborné. Pili jsme Velena, Matouše a tuším že i Kvasara," dodává žena.

Řada návštěvníků pouti navštívila v černohorském pivovaru také muzeum pivovarnictví. Tam se ve stylovém sklepení dozvěděli při komentované ochutnávce piv spoustu zajímavostí od sládka Vlastimila Zedka. „Pšeničné pivo musí působit osvěžujícím dojmem. Je nejméně hořké. Pšeničná piva jsou ta, která mají více než třicet procent pšeničného sladu," vysvětluje skupině turistů Zedek.

Návštěvu muzea pivovarnictví nevynechal také Zdeněk Kubový z Pravlova. „Na pivní pouť jezdím pravidelně. Už devět let. Za pivem i za zábavou. Dneska jsem si zašel i do muzea. A kolik jsem toho vypil. Zatím jen dvě dvanáctky. Manželka mě krotí, abych vydržel na večerní koncert revivalu Kabátů," zubí se po cestě z muzea Kubový. Závěr sobotní pouti patřil skupině Chinaski s frontmanem Michalem Malátným. Po koncertu večerní oblohu nad pivovarem rozzářil ohňostroj a po deváté večer rozduněly nádvoří pivovaru písničky revivalové kapely Kabát.