Vznik nového seriálu o Harrym Potterovi byl oficiálně oznámen společností Warner Bros. Discovery, která zároveň potvrdila, že HBO Max a Discovery+ se sloučí do streamu s názvem Max.

„Jsme potěšeni, že můžeme divákům poskytnout příležitost objevit Bradavice zcela novým způsobem,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel HBO & Max Content Casey Bloys. Dodal, že Harry Potter je kulturní fenomén, po kterém je mezi diváky velká poptávka. Ve svém prohlášení jim dal naději, že seriál bude mnohem podrobnější a bude se více držet knižní předlohy.

Zdroj: Youtube

Na novém zpracování se bude podílet i sama autorka J. K. Rowlingová, a to jako výkonná producentka. „Pro mne je důležitý závazek Maxu zachovat celistvost mých knih a těším se, že budu součástí jejich nové adaptace, která bude moct jít do hloubky a nevynechat detaily, což umožňuje pouze televizní seriál,“ vyzdvihla Rowlingová.

Kdo nahradí Radcliffa a spol.?

Jediným zklamáním pro fanoušky legendární fantasy bude možná fakt, že si v něm nezahraje nikdo z herců, kteří se objevili ve filmech. Kdo nahradí Daniela Radcliffa, Emmu Watsonovou či Ruperta Grinta, zatím není jasné. Hledá se též scenárista a hlavní tvůrce.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu
Návrat do Středozemě. Pán prstenů dostane další filmovou podobu

Už teď se ale ví, že každá seriálová řada bude založena na jedné z knih z populární série, a podle odhadů by se mohlo natáčet a vysílat i deset let.

Očekává se, že každý díl série bude stát desítky milionů liber, podobně jako tomu bylo u Hry o trůny.