Ta mapuje nejen osobnosti Blanska, ale i jeho proměny a místní části. „Natáčení o Janu Bobrovi Pořízkovi si užíváme. Má v zásobě neskutečné množství historek a navíc kolem sebe šíří pozitivní a velmi příjemnou atmosféru, která člověka nabíjí," řekl kameraman Jan Popelka.

Podle něj se filmaři snaží vždy najít takovou osobnost, která je spojená s nějakým fenoménem. „V předchozích dílech to byl například Jiří Polášek a blanenské divadlo. Pak cestovatel Milan Daněk a tramping," poznamenal Popelka.

Před časem je natáčení zavedlo na skautský tábor do Uhřínova. „Natáčeli jsme tam dva dny. Nebyla tam elektřina, takže jsme točili, než jsme zaplnili všechny paměťové karty a nedošly nám baterky. Bylo to dobrodružství a zároveň velká legrace," dodal Popelka.

Třicátého září bude mít v blanenském kině premiéru dokument o Janě Kratochvílové. Ta je zakladatelkou a dlouholetou ředitelkou Domova Olga a chráněného bydlení v Centru Velan v Blansku. „Film se jmenuje Teta Jana. Na podzim chceme promítnout i snímek o známé blanenské výtvarnici Evě Kupové," doplnil režisér Radek Popelka.