Festival pořádá občanské sdružení Elim a Církev bratrská v Letovicích. „Letfest je otevřený všem generacím. Snažíme se nabídnout program nejen mladým lidem, ale také maminkám s dětmi, školákům i dospělým," uvedl za pořadatele Pavel Kratochvil.

Program festivalu se bude odehrávat na několika místech v Letovicích. Výuka angličtiny pro děti i dospělé a program pro maminky s dětmi v kulturním domě, workshopy, semináře, koncerty pak v klubovnách Církve bratrské na Okružní ulici, výuka street dance v tělocvičně Biskupského gymnázia, různé sporty a airsoft na hřišti a v tělocvičně Základní školy Komenského. „Festival zakončíme v pátek třináctého července v areálu letovického koupaliště Hawaii party," doplnil Kratochvil.

U koupaliště se odehraje několik koncertů, zájemci zhlédnou film Tintinova dobrodružství, připravena bude velká trampolína či lanová dráha a také koupání v bazénu zdarma. Před desátou večer vytryskne ohňostroj.

Na část programu je podle Kratochvila nutná potřebná registrace. „Naší snahou ale je, aby většinu pestrého programu mohl navštívit každý bez předchozího ohlášení a vstupného," doplnil s tím, že první ročník festivalu navštívily asi tři stovky lidí z Letovic a okolí.