Večery návštěvníkům nepokazil ani vydatný déšť. Takto si bude svou první návštěvu festivalu pamatovat Anežka Kováčiková. „První film jsem zažila ještě na suchu. Pak už jsem musela vytáhnout deštník. S tím, že bude pršet, jsem počítala, a proto jsem si sedla do poslední řady, abych nikomu nepřekážela ve výhledu," popisuje. Snaží se ale najít i pozitiva. „Aspoň to některým deštivým scénam přidalo na autentičnosti," směje se.

V sobotu dopoledne se filmoví fanoušci schovali v kamenném kině. „Bylo narvané. Tak plné asi dlouho nebylo. Musela jsem sedět na židli, protože sedačky nebyly volné. Nevadilo mi to ale, protože mám ráda režiséra Wese Andersona. Byla jsem ráda, že promítají zrovna jeho film Asteroid City. Horor už mě nezajímal, tak jsem ho vynechala," dodává.

Kriminalistkou bych být nemohla, říká Barbora Bočková z Případů 1. oddělení.
Nová tvář Případů 1. oddělení kapitánka Adéla zůstává srdcem na Třebíčsku

Jelikož letní kino hraje několik filmů po sobě, jde mezi nimi najít zajímavé souvislosti. Na podobnost mezi Oppenheimerem a Indianem Jonesem upozornil organizátor filmového víkendu a zakladatel ČSFD Martin Pomothy. „V obou filmech hlavní hrdina soupeří s nacisty a oba mají klobouk. Indiana Jones už navíc ze čtvrtého dílu ví, jak přežít výbuch atomové bomby. Stačí se samozřejmě schovat do ledničky," přibližuje s humorem neplánované provázání obou snímků.