A ve stejný den i hodinu ožijí divadelní prkna také v Kulturním domě v Letovicích. „Vystoupíme s konverzační komedií Mátový nebo citron?" uvedla Jana Řezníčková, režisérka Ochotnického divadla Boskovice.

Soubor, který působí při boskovické TJ Sokol, má v repertoáru ještě komedii Řeči, v únoru se navíc pustí do zkoušení nového kusu. „Jde o hru Nájemníci pana Swana, jejímž autorem je anglický dramatik Michael Cooney a která je založená na vtipných zápletkách, takže bude náročnější na text i scénu," prozradila režisérka a upřesnila, že novou hru mají v plánu uvést na podzim.

Za půl roku chtějí ukázat svůj divadelní um také ochotníci ze Svitávky. „Začínáme zkoušet čertovskou pohádku pro děti, která se bude jmenovat Taneček přes dvě pekla," zmínila jedna z divadelnic Miroslava Holasová.

Příběh, ve kterém nakonec dobro zvítězí nad zlem, letos zkouší i herci ze Křtin. Jak sdělil Martin Vojáček, scénárista a režisér z ochotnického sdružení nazvaného KŘOVÝ neboli Křtinský Ochotnický Výkvět, dávají nyní dohromady autorskou pohádku nazvanou Honza Utřinos. „Pohádka bude celá ve verších a opět nebudou chybět i vtipné narážky na běžný život," naznačil Vojáček.

Ten doplnil, že s pohádkou, kterou doprovodí písničky, chtějí vystoupit v dubnu. „A to ve Křtinách, Rudici a možná Habrůvce a Brně," uvedl.

Pohádku letos do svého repertoáru opět po nějakém čase zařadili členové divadelního spolku Vlastimil v Jedovnicích. „Na začátku března v místním kulturním domě zahrajeme pohádku O líné Pepině. Zajímavé bude, že se do pohádky budou moci zapojit i samotné děti," sdělila předsedkyně souboru Vlasta Daňková.

Kromě pohádky se jedovničtí ochotníci představí v březnu i na tradičním divadelním plese. „Příchozí se mohou těšit na ty nejzajímavější scénky z minulých plesů," navnadila Daňková.

Nezahálí ani ochotníci z Vranové. Podle vedoucí divadelního souboru Nahoď Miroslavy Cichrové sice novou hru nezkouší, ale vystupují s černou komedií Strašidlo cantervillské. „Nejbližší představení bude dvaadvacátého února ve Vranové," dodala Cichrová.