Akce začne v šestnáct hodin. Děti z nejrůznějších vesniček Blanenska tam ukáží, co v nich vězí. Hlavní roli však v představení sehraje anglický jazyk.
„Děti jsou rozděleny do skupinek a každou má na starost jiný zahraniční učitel. Tento tábor již podruhé pořádá sdružení dobrovolných aktivit Inex, a to ve spolupráci s jinými neziskovými organizacemi z dalších států,“ přiblížila vedoucí tábora Adéla Vašíčková.
Děti si tak na táboře povídají a hrají s lidmi z Belgie, Anglie, Pákistánu či Jížní Koreje.


Korejky Hanah a Sunnee, které se říká slunečně „Sunny“, si s českými dětmi hrají rády. Pohádka o řepě se jim také zamlouvá. „Podobnou pohádku u nás v Jížní Koreji nemáme,“ usměje se Hanah.


Divadlo s dětmi nacvičovaly pouhé dva dny. Pohádku okořenily písničkami, popraly se i s tím, jak budou vypadat kostýmy. Podle další vedoucí Markéty hodlají známou pohádku ozvláštnit. „Zakomponovali jsme do textu některá slova z moderní doby,“ prozradila dívka.


Malí herci se řídili bodovým scénářem. Z dnešního představení obavy nemají. „Nejsme nervozní, nějak to dopadne,“ zůstala v klidu Katka.
A proč se vedení tábora rozhodlo právě pro divadlo? „Chtěli jsme, aby se rodiče podívali na to, jak se jejich děti na táboře naučily anglicky. Jednu skupinu tu ale máme i francouzskou,“ vysvětlila vedoucí tábora.

 

Více ve čtvrtečním vydání blanenského Deníku 12. července.